Avtor Članek: Protoss strategy - vs ZERG  (Prebrano 6901 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji mofoslo

• Queen
  • Sporočila: 14
    • Poglej profil
Protoss strategy - vs ZERG
« dne: Oktober 06, 2010, 08:26:08 »
OK.
S temi mam resne težave...

Ne moreš zanesljivo vedet, a bo 6 pool rush al ne zato, moraš zagradit rampo. Če je le ta oddaljena.. daleč od maina, je že rizik, da z malo sreče on pridrvel preden pride moj zealot zapret choke point. Če gre FAST EXP, spet ni dobro. 4 gate se nekako ne obnese, če ma on v tem času že... 20 zerglinov 20 roachov 20 hyder... in se pripravlja na mass muta... s katerimi imam abnormalne težave.

Če se zapiram .. pridejo minerci aka banelingi in odprejo z lahkoto "vrata"...
SPloh ne vem več kaj naj igram... probal sem vse živo, ampak nič ne deluje z neko zanesljivostjo... saj tu in tam jih premagam.. ampak to ni to.

Faktorji s katerimi zmagujem so fenix harras, psionic storm, mothership rush, dark templar presenečenje,... seveda pri vseh naštetih rabiš nešteto zealotov, stalkerjev in par sentrijev... Force Field je veliko uporabljen v replyjih ampak meni ni jasno kako postavi WALL iz 4-5 force fildov v manj kot pol sekunde...???  Če delam colossuse mi ji pobijajo z coruptorji...

Anyway.. kakršnkoli nasvet bi bil odličen. Resno imam težave s to maso.

Najvećji problem je early game rush, moj fast exp... roach / hidra / zerglin push... in pa mass muta... kar nikoli ne premagam.

HVALA.

Ni na liniji yohan

• Mutalisk
  • Sporočila: 428
    • Poglej profil
Re: Protoss strategy - vs ZERG
« Odgovori #1 dne: Oktober 06, 2010, 10:08:31 »
tudi sam sem s tem mel najvec tezav in si na to temo ogledal najvec replayev. ce sem igral proti zergu na mali mapi, sem vedno sel proxy 2GW in upal da ni sel 6pool. zmaga v 90% v ostalih 10% pa je contained, kjer pac gre massat crawlerje na kar pridejo kolosi in je GG. tudi na velikih taktika deluje, ker tu ponavadi rushajo fast exp.

potem sem mel dovolj cheesanja zato sem poskusil nekaj drugega in sicer:
z grupico HT, sentry fieldom, nekaj colossusi, pa maso zealotov in stalkerjev, a WL ratio je zaenkrat dokaj slab. verjamem pa da je to prava pot, vsaj kolikor vidim iz high level replayev da vecinoma to igrajo in rata pogosto, razen, seveda, proti fruitdealerju.

kar se tice corrupterjev, pa lahk recem samo micro. je pa po moje, odvisno od situacije, ce se ti bolj splaca s stalkerji zblinkat corruptere in se kasnej lotit ground army, ali pa poskusat naredit cimvec damagea s colossusi in se koncentrirat na unicenje ground army.

vendar imam v takih PvZ situacijah najslabsi W/L, tako da bi rad slisal se kaksnega top slo P.

Ni na liniji Kation

• Hydralisk
  • Sporočila: 97
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: Oktober 06, 2010, 11:10:23 »
Evo par replayev, mogoce ti bo to pomagal. Niso neki super duper pro, tud igral nism popolno na vecini, ker mi doskrat macro slipa ko mam vec ko 1 exp, ampak naceloma lahko vids kaj vzge. Phoenix play naceloma ni vec efektiven po "Fixu", ker se pheonixi zatikajo ko graviton beam pade tko da je potrebnga dost vec micra in osebno jih zgublam. Tko da ce grem pheonixe, grem za to da ga odvrnem od Mutaliskov, pol pa ce mi le rata tech switcham na colossi/HT ko mam enkrat solid expand. Vse bol ugotavlam da so Sentryji key enota proti zergom (tud ostalim rasam), in jih mas tezko prevec. Guardian shield je fenomenaln proti roach/hydra, marine/marauder, Force fieldi so pa itq loler. Tko da enjoy, ce te pa kje kj zanima kako oz zakaj neki nrdim pa kr vprasi =]

Post 1.1:
(Greedy exp, colossi/HT)
(Phoenix Voidray, switch v Colossi)

(Mensezdi da je ta post 1.1 >.<)

Pre 1.1:

Ni na liniji Xavier

• Zergling
  • Sporočila: 9
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: Oktober 06, 2010, 11:13:53 »
Nism lih top player ampak vseeno lahko podam mnenje kot zerg player.

Začeu bom, da igram v diamond in mam zadnje cajte dejansko največ problemov s protosi (poleg zergov k v 95% primerov cheezajo). Pac nared tak lep timing push imo .. pomembn je da scoutas ... in prvo bod pozorn ce oz. kdaj si upgrejda spire (zergov nexus) ...pol ce vids da dela hydralisk den si nared colosusa al 2 če pa vidš da zacne gradit spire za mutase pa pushi .. ker roache pa zerglinge mi ponavad dobesedno poje s stalkerji, par zealotov in sentriji z lepimi force fieldi pa shield... (aja pa sam tok .. hydralisk den se ful hitr nardi .. medtem ko spire takes forever..)

Tko ponavadi zgubim .. zdej ne vem kok gejtov pa kok hitr mors gradit enote ker ne znam nc protose .. ceprou mislm da me vecinoma kr 4 gate ownajo..

Priznam da če mi uspe dobit spire in zacnem pumpat mutase mam dobre sanse za zmago

Sej na kakšnih mapah se da kar odbranit s spine crawlerji lazje recmo Lost temple k ma tak lep choke .. ampak ksn blistering sands pa bl tezko in sm screwed

Ampak seveda sm dost noob in mozn da jst delam napake  .. pa ce kdo zna men pomagat s tem problemom k sm povedu da ga mam s tossi nej prosm napise ..drgac mi je dolgcas na sihtu pa sm reku da bom neki napisu :)

Refrigerator

• Gost
« Odgovori #4 dne: Oktober 06, 2010, 11:31:47 »
En timing window za push je takrat ko se ti warpgate researcha - če je zerg naprimer šel queen, kar hiter expo, queen, lair, ali podoben lair time bo ravno gradil hydra den ali pa spire in v tem je moč 4gate pusha, vendar se zerg lahko ubrani z par spine crawlerji (težje na npr Blistering Sands).

Če gre po lairu na hydre greš lahko na collosuse in pushas preden dobi corruptorje (če je šu na hydre verjetno ne bo še takoj začel spire gradit, ki precej stane in se dolgo gradi).

Phoenixi so presenetljivo dobri prot mutam. Priporočal bi ti jih naprimer na mapi Desert Oasis, ker je tam muta harras tudi proti blink stalkerjem ubijalski. Prav tako ne zanemarit guardian shield, ki skoraj izniči glaive.

"Counterje" verjetno poznaš:
zealot > zergling
hydra > gateway enote (če npr roachi tankajo)
immortal > roach
collosus > hydra, zergling
zergling > stalker
archon > all, sam je drag
ultra > stalker

Ne se zanašat sam na counterje ker je odvisno od pozicije, mixa itd. Npr roach dobr kitea zealote ampak če sentry vrže FF za njih jih zealoti ujamejo.

Ni na liniji Kation

• Hydralisk
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: Oktober 06, 2010, 14:20:46 »
Evo se enga z fast expand denyom:

in pa na kaj mors bit pazljiv pri GreedyExpu:

Ni na liniji mofoslo

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #6 dne: Oktober 06, 2010, 14:37:40 »
Najprej hvala vsem za odziv in nasvete.
Sam sem pogledal ogromno videov... najbolj všeč mi je stil igranja aTnSocke.
Igral sem SC1, WC3ROC/TFT, ampak nikol nisem presegal kaj nad povprečjem 40APM (včasih imam tud 100 ampak tisto ni realno). Tako, da neka ultra igra niti ni zame in ni moj namen pridet v ne vem kako visoko ligo. na jetra pa mi gre... da nimam šans proti zergu. Včeraj mi je pa prekipelo, k mi je en zerg napisal... po 3eh minutah.. you didnt adapt to my game.. you allready lost.... in seveda sem 10 minu pozneje res izgubil. Dokler imam WL ratio okol 50% me nič ne moti, zdaj pa sem proti zergu na 10%...
Čisto vsaka njegova taktika.. me ubije... on gre mass zerglin mas roach na začetku.. oboje ima HUDE posledice. Saj ustavim napad,.. ampak cena je ponavadi previsoka.. on pa lepo v tem času expanda, techa.. in pride 2x močnejši v naslednji napad. Včasih mi rata naredit probrat na račun psionic storma, ali collosusa, ali carrier... normalna igra vojska na vojsko pa je ponavadi pogubna. pa pustimo zdaj cheezy taktike. Čisto normalna igra.
Najbrž je res nekaj na teh Sentrijih... nisem še uspel poštekat kako v manj kot sekundi postavit ZID in presekat ROACHE in HIDRE da ne morejo se umaknit psionic stormu... Smartcasting is a micromanagement tool in StarCraft II. When multiple units are given the same spell order, only one of them will comply, preventing a serious waste of spellcaster energy. Morem zvečer prečekirat, če je odgovor tule:

V službi ne delajo filmčki.  Hvala vsem.

Ni na liniji Kation

• Hydralisk
    • Poglej profil
« Odgovori #7 dne: Oktober 06, 2010, 14:46:57 »
Oznacene mors met vse sentryje pol pa sam F + click na tla, F + click na tla, ... kokr hitr lahko in ti bo vsak sentry postavu svoj shield. Mors met pa vse sentryje oznacene pa morjo bit highlightani (torej ce mas oznacene npr sentryje in stalkerje, bojo najprej sentryji highlightani, ce pritisnes tab se ti bojo oznacl vsi stalkerji. In ce mas vec razlicnih enot s tab skaces med razlicnimi skupinami enot znotraj teh, ki jih imas oznacene). Vsekakor pa mors met bindane enote pod stevilke (oznacis tiste k hocs met v isti grupi in ctrl+1) - to so osnove, vrjetno to ze ves, ampak vseen raj napisem =]

Probi it kak game z racunalnikom na easy pa se igrej s forcefieldi da se naucis. Pisi imena in vzorce in podobne stvari, da bos v nulo zadel ko bo treba ^_^
« Zadnjič urejano: Oktober 06, 2010, 14:49:04 od Kation »

Ni na liniji mofoslo

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #8 dne: Oktober 06, 2010, 14:56:29 »
Hvala za info. Nisem vedel da je treba F za vsako še vmes stisnit jaz sem pa mislil SHIFT + F + KLIK KLIK KLIK KLIK :)

Ni na liniji mofoslo

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #9 dne: Oktober 06, 2010, 15:05:59 »

TIPIČNO ZERG

Ni na liniji Kation

• Hydralisk
    • Poglej profil
« Odgovori #10 dne: Oktober 06, 2010, 15:08:42 »
Ja, razlika je da ce shift+F + klikliklik prtiskas, skupini enot reces naj postavijo te komande v vrsto, kar bi naceloma mogl met isti efekt, nism pa preprican ce najprej ena enota porabi vso energijo pa pol druga, etc.

Sepravi Shift+komanda, shift+komanda, ... ti naceloma race "najprej nared to, pol nared to pol pa to", ce pa sam klikas ko zmesan, brez shifta bo pa rekl "kdorkol lahk nrdi to naj nrdi" ^_^.

Shift+klik je zlo uporabn pr delavcih. Npr das B->P->Shift+desni klik na minerale. Kar bo nrdil to da bo sou probe najprej nrdit pylon, potem pa sam od sebe nazaj minerale nabirat - s tem se znebis lenih probov, k nc ne delajo =P. Ce mogoce nisi vedu =]

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
  • Sporočila: 1438
    • Poglej profil
« Odgovori #11 dne: Oktober 06, 2010, 17:01:17 »
Za večkratno uporabo abilitijev ne rabiš shifta. Imaš 2 načina:
1. Držiš F ter ob tem klikaš z miško.
2. Pritisneš F (toliko da se pokaže križec) in nato držiš shift ter ob tem klikaš z miško.
« Zadnjič urejano: Oktober 06, 2010, 17:51:22 od JJ »

Ni na liniji mofoslo

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #12 dne: Oktober 08, 2010, 14:32:55 »
Deluje. Zdaj to znam. Pomaga kr dost...

Zdaj mam z MUTAMI probleme... spet.
Če mi ne uspe preprečit ali vsaj otežit exp.. sem mrtev.

Ni na liniji JoZhA

• Mutalisk
  • Sporočila: 250
    • Poglej profil
« Odgovori #13 dne: Oktober 08, 2010, 15:26:24 »
greš 1 gate če vidš da gre on fast expand greš ti cyber-forge expand pol pa ene +4 warpagte pa scoutaš da vidš ce gre mute. ce vids mute greš si 2x stargate fenixe drgač pa colossuse alpa templarje.

Ni na liniji Dark

• Mutalisk
  • Sporočila: 404
    • Poglej profil
    • Lvling In WoW
« Odgovori #14 dne: Oktober 08, 2010, 15:58:05 »
Tuki maš replay k ti bo mogoče mal pokazu v kakšno smer it proti mutam: http://screplays.com/replays/dark/11169#comment-3377

Drugač bi lahko velik bolš in drugač odigral sam fak it...i'm still getting used to this game :D

Hope it helps, drugač pa tko k je Jozha reku, fenixi > mute ^^
« Zadnjič urejano: Oktober 08, 2010, 16:00:19 od Dark »