Avtor Članek: Protoss strategy - vs ZERG  (Prebrano 7119 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji chrispy

• Infestor
  • Sporočila: 114
    • Poglej profil
Re: Protoss strategy - vs ZERG
« Odgovori #30 dne: December 10, 2011, 23:57:45 »
meni kot silver-protoss igralci mi je pvz najljubša igra, ker mi je kul, k jih colosus lepo žge (zerglinge, hydraliske itd :p) no šalo na stran

jas v pvz ju igram forge fast expand, pol pa odvisno od skavtanja, če je 4 player map, grem forge->nexus->cannon->pylon
če pa skavtam six-pool, al pa neki čudnega, pa dodam še en cannon, ter tisti drugi pylon pri mineralih, in v večini iger tut kasneje zmagam. pol če se igra zavleče, lepo spammam sentrye pa zealote, ko pa postavim tistih 6 gatov, pa blink stalkerje, (če gre mutaliske  oziroma so mi tut tko kul proti zergom) sproti pa še weapon updgradam kasneje nardim še neki colosusov, in napadem ko mam 200/200 vojske, medtem probavam še z DT ji al pa z zealoti mal dropat v njegovih bazah, kar niti ni tok tezko, če te pusti pri miru, če pa ne, pa pač vseeno probaš dropat takrat ko te ne napada, pač pripraviš warp prism, in magari ko napade, stisneš tisti gumb za drop in je to to
ker ti bo vrjetn ostajalo kr lepo število mineralov (vsaj meni jih, pač in jih poskušam čim bl porablat), dodajaš sproti še 1x robo, pa kakšne gat, pa pač expandaš in naspamaš photon cannone, tam kjer ti lahko uleti, pa njega malo skavtaš da veš na kok bazah je itd, in če je na več kot ti, greš malo ven mu morit pa uničevat

no jas proti zergom igram tako, in mam po občutku res dobr w/l ratio
lahko dodam še replaye če te zanima...

Ni na liniji KillerBee

• Mutalisk
  • Sporočila: 451
    • Poglej profil
« Odgovori #31 dne: Marec 17, 2012, 22:07:05 »
Sm sicer top gold player ampak zadnje čase kot Protoss opažam, da proti zergom nimam nekih problemov. Če pride igra do mutaliskov tudi sam skoraj takoj zgubim (te hitre ž'valce se ne da nikakor pobit). Najlažje zmagujem platinum zerge s preprostim 4gateom. Pomembno je samo, da imaš na začetku več zealotov kot stalkerjev, ker bo zerg v paniki večinoma spammal zerglinge. Super je, če imaš zraven še kakšen sentry, da mu zaforcfieldaš rampo.

Druga opcija, ki se je izkazala za bolj učinkovito kot sem mislil je, da greš FFE in mu še preden zgradiš expand zablokiraš rampo s tremi pyloni. Zadej pa postaviš od 1-3 cannone. Zerga bo to prisililo, da naredi nekaj vojske, poleg tega se ne bo expandal za tabo. Verjetno bo naredil double expand in začel na polno delati drone, kar pa lahko super izkoristiš s timing pushom.

Podobna taktika, ki se do sedaj še najbolje obnese pa je, da grem FFE in ko zerg postavi hatchery v naturalu, lepo med minerali zgradim pylon in cannon ali dva. Ta expand je skoraj zagotovo preklican, če ne že upočasnjen. Isto zadevo lahko narediš potem še na 3rd, če se gre expandat tja.

Veliko projev gre potem na air, vendar sam nimam dovolj APMja da bi lahko to shendlal, zato se ponavadi odločim za timing push z nekaj gate enotami, 1-2 coloss, 1-2 immortal in mu če ne drugega denyam en hatchery in se poberem nazaj.

Ni na liniji chrispy

• Infestor
  • Sporočila: 114
    • Poglej profil
« Odgovori #32 dne: Marec 17, 2012, 23:05:54 »
no meni pa so se stvari od decembra zelo spremenile heeeh pvz najslabi pvt najbolsi
ce je zerg agresiven v early game ponavadi vedno zgubim, če pa se igra zavleče pa včasih tudi zmagam

Ni na liniji LgdKeeper

• Drone
  • Sporočila: 3
    • Poglej profil
« Odgovori #33 dne: Julij 20, 2012, 01:02:24 »
Sicer nisem glih še dober ampak sem ze igral par gold zergov, in sem opazil da je najbolše it 1gate/forge expo pol pa 4gate robo pa vidis od tam naprej. 6pool me vcasih ubije ampak ce se to prežvi se tud skoz to pride lepo, ker je pol zerg na slabšim.

Ni na liniji skoflek

• Mutalisk
  • Sporočila: 336
    • Poglej profil
« Odgovori #34 dne: November 27, 2012, 01:36:55 »

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #35 dne: November 27, 2012, 09:38:03 »
Jst grem vedno scoutat after pylon, ki ga postavim za začetek walla na naturalu.in če scoutam very early pool takoj vržem dol forge in za tem takoj pylon za mineral line, pol pa odvisno al bo napadu al ne. Uglavnem če je mapa velika grem vedno nexus first, če je mala pa cannon after forge to nexus.
VEDNO vsaj probam cannon rushat zerga, če vidm da ne bo šlo pač skenslam in samo delayam expo. Pač morš ga prsilt, da se ne expanda takoj, in da nardi neki enot namest dronov. Pol pa takoj uzamem oba gasa na mainu, research warpgate in nardim robo. Ves čas šopam probe!!!! umes probam scoutat z kakšnim probom, da vidm kva gre. Ponavadi grejo na še na dva expoja in roach. Če je tak scenarij sentry immortal allin everytime. Win - loose ratio = 10 - 2. Če gr na mutaling vržem dol takoj twilight council pa blink in nardim nekaj sentryjev za blockat linge, ko mam dovolj za defendat vržem dol templar archives in pol se vse odvisno od tega, kok so dobri engejđmenti.
Drgač pa 9 od 10ih iger grem 100% sentry immortal allin. Nekajkrat, ko je prišlo do gglordov in winfestorjev vs mothership archon stalker je pedru nekako uspelo neuralat mothership! Bedarija!

Ni na liniji skoflek

• Mutalisk
    • Poglej profil
« Odgovori #36 dne: November 27, 2012, 12:57:37 »
To je mal glupo na laddru ker lahko z enim buildom skoz igraš pa te ne morjo pokapirat, včasih si želim, da bi si lahko kake note delu za igralce, če bi se še kdaj z njim srečal, da bi vedel kaj je blo nazadnje ko sem proti njemu igral. V kakem bo3+ pa je fajn da znaš več buildov če ne te začnejo kontrirat.

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #37 dne: November 27, 2012, 13:14:00 »
Problem majo tud če vejo kater build bo. :)

Ni na liniji skoflek

• Mutalisk
    • Poglej profil
« Odgovori #38 dne: November 27, 2012, 14:12:04 »
Dobr recimo da maš pol namest 80% možnosti za uspeh pol 50% odvisno kolk zna kontrirat

Ni na liniji Gumbek

• Zergling
  • Sporočila: 8
    • Poglej profil
« Odgovori #39 dne: November 27, 2012, 15:29:11 »
Kakšne so možnosti, da Zerg brani 2 base sentry-immortal all-in? Spine crawlers?

Sem top gold protoss, ampak me res zanima, ker še niti enkrat nisem zgubu ta strategy. Sploh ko sm pogledu replaye PartinGa z BWC.

Tenks!

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
« Odgovori #40 dne: November 27, 2012, 15:46:49 »
Js mislim, da se da branit na več načinov, ČE si 100% pripravljen counterat točno ta build in tvegat, da boš v primeru, da se Protoss raje expanda s 3 immortali, mogu naredit zelo dobre odločitve, da ostaneš v igri. Zato tudi pomoje dobro deluje build na pro sceni, ker povprečen pro ni pripravljen popolnoma stavit, da bo ta build in pa hkrati protoss zna naredit transition.

Na ladderju bo ponavadi tako, da če boš chrushnu build, bo protoss quitnu game in je to to.

- ena opcija je ling/hydra. Greš 3 hatch obično, prvega 100 gasa v lair in nato hydra den (lahko tudi armor upgrade, nevem..). Spustiš roach warren in delaš samo na Ling/Hydra (rabiš 1 macro hatch) in ga chrushneš. Problem je, če ne prebereš dobro in gre protoss 7gate al pa neki brez Robo, kjer boš popušu brez roachov ali pa z tako investicijo v hydre.

- druga opcija je fast 2 base mutalisk, kar lahko rezultira v neumne base trade, tako da ... nevem, jaz ne bi tega priporočal, moraš dobre odločitve imet, da ne vržeš igre v kanalizacijo pri eni napaki sredi base tradea.

- tretja opcija, ki jo rad včasih igram in jo poskušam še naprej razvit, je ling/baneling. Basically rabiš neki spinov, samo ne pretirano - ostalo pa ling/baneling. Poanta je, da maš lepo število lingov zunaj dost prej kot ponavadi (torej ne dronaš do 70 brez enot) in ujameš push že pri protossovem naturalu ali pa nekje blizu vsaj 2x, da popucaš vse FFje. Kar ne smeš nardit je to, da zgubiš vse linge v enei spektakularni force-field inštalaciji, ampak da jih vseeno pokuriš. Včasih lahko celo ubiješ cel push že na njegovi strani mape. Samo če protoss ne gre ven in če gre na colossus follow up, so ti lingi totalni waste, ekonomija pa tudi ene 35% slabša, če ne več. Ampak se da. (aja, banelinge morphaš doma z novimi lingi k jih produciraš medtem ko protoss leze proti tebi. V idealni situaciji ne bo mel več k 3 FFje ko pride do tebe, če je sploh še tolk vztrajen. Banelingi popucajo ostalo)
Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA

Ni na liniji skoflek

• Mutalisk
    • Poglej profil
« Odgovori #41 dne: November 27, 2012, 21:55:59 »
Najmočnejša pa je ling infestor. Spet rabiš hitro linge da ujameš protossa na njegovi strani mape in pol probaš čimveč forcefieldov iz tossa zvabit ali v boljšem primeru ubit sentrije v tem primeru je bolj ali manj gg, mal zavalčuješ da spraviš ven infestorje in pol infestor + ling - force field = gg

Ni na liniji Jutranjo

• Infestor
  • Sporočila: 233
    • Poglej profil
« Odgovori #42 dne: November 27, 2012, 22:36:48 »
Je pred kratkim bil tudi ta guide na TL objavljen:
Protoss versus Zerg: The Guide