Avtor Članek: Predlog o združitvi  (Prebrano 2992 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji Pato33

• Drone
  • Sporočila: 3
    • Poglej profil
Predlog o združitvi
« dne: Julij 16, 2011, 18:36:24 »
Pozdravljeni igralci in igralke Starcraft-a.

Sem administrator na wow.si (World of Warcraft slovenia fansite) in že nekaj časa debatiramo o tem, da bi stran prenovili čeprav je bila ta že pred dobrim pol leta prenovljena nam je bila z začetka stran všeč ampak potem smo ugotovili, da je Template preveč temn, premalo je prostora v dolžino pri novicah ter veliko je tudi nadležnih hroščov, kateri nam otežujejo delo na strani. Stran smo hoteli spet prenoviti zato, da bi lahko postali tudi offical Blizzard website. Kolega oziroma uporabnik in igralec se je lotil, da naredi nov template in preuredi stran ampak je pred kratkim odšel na urejenje v tujino in je nažalost mogel projekt opustit. Ampak z tem nismo vrgli puške v koruzo in pred nekaj dnevi mi je ob pogovoru z drugim adiminstratorjem na wow.si prišla na pamet ideja, ki je sicer izvedljiva samo, če je folk pripravljen sodelovat. Se pravi ideja je ta, da se združi obedve strani wow.si in Starcraft2.si pod domeno battle.si (Domena je še prosta) ter se doda še stran za Diablo 3, za zgled si lahko pogledate kako imajo Italijani to narejeno in na podoben način naj bi bil tudi ta stran oblikovana battlecraft.it. Vsaka "pod-stran" bi imela svoj prostor za novice in svoj forum. Naredilo bi se Youtube kanal za battle.si, tweeter in stran na Facebook-u. Stran bi bila z tem bolj obiskana, profitna in tudi veliko več možnosti bi imela, da postanemo offical od Blizzarda in kar je najbolj pomebno združili bi slovence, kateri igrajo Blizzardove igre in z tem naredili največjo slovensko Blizzard skupnost. Z tem bi se mogoče tudi odprle možnosti, da Blizzard Store začne pošiljat svoje izdelke tudi v Slovenijo. Skratka tale ideja je uresničljiva, če se z njo strinjate in ste pripravljeni sodelovati in vložiti svoj trud v tole stran. Preden kolega pokliče lastnika wow.si, kateri tudi izdeluje stran in če bo za akcijo se bo ideja uresničila ampak le, če jo vi podprete. Upam, da ste razumeli kaj sem hotel povedati in vas vse lepo pozdravljam.  :) ;)

PS:
Če vas slučajno zanima, kdo je lastnik strani wow.si naj vam povem da je to Tomyco d.o.o.

Ni na liniji josethim

• Roach
  • Sporočila: 72
  • Battle.net: josethim.622
    • Poglej profil
    • DIABLO III SLOVENIJA
Re: Predlog o združitvi
« Odgovori #1 dne: Julij 16, 2011, 19:32:34 »
Pozdravljeni.
Kot trenutni lastnik domene diablo3.si se vam pridružujem. Po mojem bi bilo super, da bi se vse blizzard igre združile na enem mestu. Celostna podoba bi bila zagotovo boljša, kot tudi vsebina na straneh. Poleg tega bi se znižali tudi stoški gostovanj.
V primeru izvedbe tega, me vsekakor vpišite za admina Diablo sekcije.
LP
josethim

Ni na liniji Pato33

• Drone
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: Julij 16, 2011, 19:46:52 »
Super! Sploh nisem vedel, da obstaja tudi slovenski portal za diablo 3. Vsekakor te bom štel za Administratorja za Diablo stran, če se bo ideja uresničila. To je pa zares dobra novica. Ravnokar sem razmišljal, kako bo z Diablotom, če se bo našel folk za pisat oziroma za vzdrževat sekcijo. ;)

Ni na liniji Shenkey

• Queen
  • Sporočila: 20
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: Julij 16, 2011, 21:43:42 »
Italjani majo kr lepo stran, sam je tud preozka. Ne vem zakaj delajo tolk ozke strani

Ni na liniji purehope

• Viper
  • Sporočila: 1060
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: Julij 16, 2011, 22:12:00 »
Je wow.si sploh profitable? Ker sc2.si mislim da ni.
Maximus VI Hero # i5 4670k # G.Skill 16GB DDR3 # Asus R9 290 #  840 EVO 500GB # WD Red 2TB # Corsair AX860i
BrusLi TheUbijačina™ powered by Corsair 750D, Corsair H100i, HHKB Pro 2 Black, Ducky Shine 3 Brown MX

Ni na liniji Pato33

• Drone
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: Julij 17, 2011, 00:28:09 »
Ni niti ravno profiable. Ampak, če se to uresniči bo oboje profiteno in other words bo cela stran bolj profitna. ;)
« Zadnjič urejano: Julij 17, 2011, 00:52:32 od Pato33 »

Ni na liniji Andre

• Corruptor
  • Sporočila: 554
  • He said "hi", I said "fuck off". - IdrA
    • Poglej profil
« Odgovori #6 dne: Julij 17, 2011, 08:15:08 »
Ideja je super, sam taki projekti failajo. Sicer pa ne vem kolk bi blo kej več ljudi na forumu, večina bi jih bila itak zaradi WoW-a.
Skratka premalo ljudi, da bi se nova stran nardila.

Pa sej mogoče bi bilo 10k folka registriranga, sam kaj ko bi jih bilo 100 aktivnih. Ne vidim pol poante neki se trudit pa nardit omenjeno stran.

Ni na liniji comperius

• Mutalisk
  • Sporočila: 457
    • Poglej profil
    • Vstopi v igro
« Odgovori #7 dne: Julij 17, 2011, 09:34:46 »
Pato33, niti slučajno nimam nobene želje, da bi ti solil pamet, ampak bi bilo bolje, da čimprej dobiš zeleno luč od lastnika wow.si domene, šele potem se pa spet oglasiš na starcraft2.si ali pogovarjaš z josethimom glede diablo3.si. V preteklosti sem že imel podobno situacijo, ko je admin konkurenčne strani prišel do mene s predlogom o združitvi, ko sem to omenil lastniku strani pa je on to idejo povsem zavrnil.

Prav tako v želji po zaščiti interesov lastnikov domen, skupnosti, ki stoji za starcraft2.si in bo kasneje za diablo3.si vprašam kdo bi potem po tej ideji upravljal in nosil lastništvo spletne strani? Ker da se lastništvo prenese na d.o.o., pa ni važno kateri ali čigav to pomeni, da lahko to podjetje brez kakršnihkoli predhodnih obvestil celotno ekipo zamenja skozi noč. Pogodba gor ali dol.

Pravtako se po pregledu wow.si strani hitro opazi, da imate novice na prb. 2 tedna (torej komaj izpolnjujete Blizzardov pogoj), od številnih podforumov na strani, pa imata samo 2 aktivne teme iz tega meseca. Stran je tako na nek način neaktivna.

Sebastjan "comperius" Barbo
Vstopi v igro - http://www.tournament.si

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
  • Sporočila: 1438
    • Poglej profil
« Odgovori #8 dne: Julij 17, 2011, 14:38:29 »
Wow.si je verjetno res bolj resno zastavljen projekt kot Starcraft2.si, vendar ima manj obiska in aktivnosti kot Starcraft2.si. Sam sem sicer za združevanje gamerskih strani, ker menim da je Slovenija premajhna, da bi imela vsaka igra svoj lasten page, vendar se tukaj pojavijo mnoga druga vprašanja predvsem z lastništvom.

V vsakem primeru ne vidim razloga, da bi se ta debata javno nadaljevala tukaj zato zaklepam temo. Muxen se bo kot lastnik domene zmenil glede zadeve, končno odločitev pa bomo sporočili tukaj.