Avtor Članek: Help me! Thread  (Prebrano 5127 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji Andre

• Corruptor
  • Sporočila: 554
  • He said "hi", I said "fuck off". - IdrA
    • Poglej profil
Help me! Thread
« dne: Oktober 26, 2011, 15:48:44 »
Eto thread kjer nalimaš replay, poveš kaj je problem in se razpravlja!

Danes sem mel kr kul TvP( prva resna ladder igra v novi sezoni) in je trajal 47 min. Napak v mojmu playu najdm velik sam se ne znam odločt kera bi bla glavna. Šel sem pač standard bio ball pa kr z glavnimi engagi zmagat pa ni šlo neki. Sem tud neki dropal sam verjetno premal. Obistvu me o samem playu nočm neki debatirat me pa zanima vaše mnenje da bi switchal v mech ko se je vidl da gre speedlot+archon.

Mass flame + ghost + thor pa mogoč kak tank? Problem se mi zdi sam v upgradih, čeprav bi mech verjtno kr dominiral tak protoss composition si še zmer dost neefektivn zarad upgrejdov.

Še replay če koga zanima(47 min!): http://drop.sc/48333

Ni na liniji purehope

• Viper
  • Sporočila: 1059
    • Poglej profil
Re: Help me! Thread
« Odgovori #1 dne: Oktober 26, 2011, 18:07:29 »
Sem pogledu tvojo tekmo, mater si nadležen z dropi(positive). Govoril raj nič ne bom,...

Anyways homies.
Dodajam replay iz placement matcha.. Mislim, da sem odigral kar soliden PvP, prosu bi enga proja, da mi samo pove, če bi po obrambi moru takoj robo bay pa napast z 2 colosoma?

Ker je blo na konc 3 base vs 2, samo je stacku colose itak, js neizkušen pa krneki...

Replay: http://drop.sc/48349
Maximus VI Hero # i5 4670k # G.Skill 16GB DDR3 # Asus R9 290 #  840 EVO 500GB # WD Red 2TB # Corsair AX860i
BrusLi TheUbijačina™ powered by Corsair 750D, Corsair H100i, HHKB Pro 2 Black, Ducky Shine 3 Brown MX

Ni na liniji purehope

• Viper
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: December 03, 2011, 00:51:02 »
Igral sem PvT.

Zanima me, kateri combo je najboljš early proti mass marines?

To je tekma..

Šel sem 1G FE, Terran pa no gas expo.
Prvi napad nisem meu zealotov spredih, videl sem da prihaja, pa sem missclicku, no ni važn.
Zanima me combo unitov, če mi lahko en terran pove.

V unit tester online sem šel:
- 2sentrya + mass stalker pa je zlo teško prot 20+ marincem, micro + če za vsak strel pomakne marince naprej je fuuuuul tešk
- 4 sentry + mass zealot, - manj micra, ampak so važni dobri forcefieldi in GS.

replay: http://drop.sc/67498

thx
« Zadnjič urejano: December 03, 2011, 00:53:33 od purehope »
Maximus VI Hero # i5 4670k # G.Skill 16GB DDR3 # Asus R9 290 #  840 EVO 500GB # WD Red 2TB # Corsair AX860i
BrusLi TheUbijačina™ powered by Corsair 750D, Corsair H100i, HHKB Pro 2 Black, Ducky Shine 3 Brown MX

Ni na liniji thOr

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1472
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: December 03, 2011, 00:54:11 »
stalkers pa micro čez celo mapo :E ?

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
  • Sporočila: 1438
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: December 03, 2011, 01:15:10 »
Jaz bi rekel, da ti v takem primeru naj ne bo odveč zgradit nekaj canonnov in za njimi fast colossus tech.

Ni na liniji purehope

• Viper
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: December 03, 2011, 01:35:25 »
Ta, ko sem igral mi je kasnej svetovau, da bi ga moru prej mal harashat al karkol... torej mass stalker čez celo mapo,.. sam to je kr risky... cannoni se mi pa zdijo kul ideja..

Ni na liniji Evuser

• Infestor
  • Sporočila: 139
    • Poglej profil
« Odgovori #6 dne: December 03, 2011, 01:53:39 »
Cannoni so fail ideja razen ce ves da te rine scv 1 base all ina ti samo lepo naredi 4 stalkerje ostalo pa mass sentry zealot ce vidis da gre mass marine in bos easy holdal do collosusov oz archonov kaksen tech pac igras first...

Ni na liniji purehope

• Viper
    • Poglej profil
« Odgovori #7 dne: December 03, 2011, 02:09:29 »
sentry, zealot se men zdi tut lažja ideja ko sem microal v onem unit testeru. Thanks bom incorporatu.

Ni na liniji purehope

• Viper
    • Poglej profil
« Odgovori #8 dne: Januar 27, 2012, 04:35:18 »
ZvT. Mi en pove ka za vraga..

http://drop.sc/98638

ps: nisn homofob, sam raspizdjen sm bil do konca.
« Zadnjič urejano: Januar 27, 2012, 04:38:45 od purehope »

Ni na liniji firefly

• Mutalisk
  • Sporočila: 474
    • Poglej profil
« Odgovori #9 dne: Januar 27, 2012, 08:20:27 »
 :D Nisem pogledal replaya, bom zvečer če bo slučajno čas (pa mislim da ga danes ne bom imel).
Lahko pa ti dam par "pointersow" glede na igre ki sva jih odigrala...

Ne igraj all inow  ;D So sicer super močni in težko ubranljivi, samo na ladderju se pripraviš na tako igro. No, mene baneling bust še zmer velikrat ubije...
Igraj macro reakcijsko igro! Drone up! Pusti super fast evo, fast roach, fast baneling (samo def banlinge)  itd... 14 pool, 15 hatch! 2 kraljice, 1 spine crawler! 6 zerglingi. Thats it! Map presence, scout terran wall, pazi na all ine, larva injects! Drone up! Macro hatch! Na hitro sem preletel 2 igre učer, in si imel stalno manj dronow kt jst SCVjev. Ne gre to tako. Jst mam obup SCV production... Če se terran wall ina v natural, in ne gre nikamor, vzami 4 baze, 85 dronow in techaj + larva stekaj (+30 spine cancel trick). Mutaliski so za harras ne za main army! V gold lahko delaš tono škode z mutaliski, ampak ne "over comitaj"! Pure raoach NI najboljša kompozicija proti MM tank vojski. Rabiš tudi zerglinge in par banow. Roachi delajo veliko škode, ampak ko terran vidi banelinge, splita vojsko (vojska ne strela ta čas) zerglingi uletijo čisto do tankow in jih prisilijo v frendly fire (ker terran splita vojsko ta čas, nima časa focus fire tankow) + zerglingi so super učinkoviti v kombinaciji z roachi. Micro in APM imaš visok. Uporabi to. Napadaj z večih strani hkrati, flankaj, split roaches da nimajo tanki učinkovitega splash damega...

Day9 ima par dobrih dailyev s Zvt razlago (early game vojske glih toliko da glih da še preživiš. Ostalo droni). Poglej jih. tegale recimo: http://blip.tv/day9tv/day-9-daily-367-p2-nestea-s-zvt-5692228
« Zadnjič urejano: Januar 27, 2012, 08:32:02 od firefly »
Starcraft players "finger" better

Silver Terran, Master Knaufar

Ni na liniji Hellboy

• Corruptor
  • Sporočila: 555
    • Poglej profil
« Odgovori #10 dne: Januar 27, 2012, 11:07:31 »
Dobra razlaga, sam ti pa lahko povem par stvari glede baneling busta, medtem k scoutaš nasprotnika, bod pozoren kdaj se je expandu in kdaj je vzeu gas in ga tud nujno scoutaj, ko se spawning pool dokonča, če je že prej gas naredu in še zmer zbira gas po tem k se je pool končal, lahko pomen nek hiter tech, če je začeu gas šele po tem k se je pool končal, verjetno pomeni normalno macro igro s spine crawlerji proti začetnim hellionom in ja early game morš it hellione, za early roache ubrant je že dost to, da maš en bunker pa scvje k popravlajo pa hellione proti lingom k pridejo zadi (če se zerg ne expanda zihr pomen al roache al pa bbust, zato pa rabš hellione, da lahko ga scoutaš že ko gre iz svoje baze in jih varno vrneš lahko domov, za razliko od npr marincev, če pa se expanda pa je odvisno od gasa kokr sm reku).

Če uspem dobit kako igro kjer me bo zerg probu bbustat ti bom postu tuki al pa da gre early roache, kr ubranm tole z dvojnim factoryem za hellione easily :)

Vsa fora proti zergu je, da si kot terran do cca 10 minute pretty much the boss, razn če zerg allina, zato je pa treba scoutat a bo kak economy roach baneling allin, sam načeloma se to redko zgodi in js pač tko igram, da grem factory into expand, pa dodam še en factory medtem k delam drug reactor, če vidm early roache delam marince iz druzga reaktorja + dodam tech lab na drug factory in nardim 1 tank pa bunkre seveda, če pa so roachi mal bl pozni in je mal večji roach napad pa delaš med tem k delaš 4 hellione naenkrat še 1 marauderja in če vidš roache mal bl pozno in jih je več, pa hitr switch na factory, tank + siege mode, pa do takrt morš met že bunkr al pa 2 na naturalu pa supply depote tko da maš natural walled in, pa skoz bit aktiven s hellioni. Enkrat me je en baneling roach allinu pa sm meu zarad dobrga scoutanja že 2 tanka high ground (pokrivala sta mi natural choke), 2 bunkra polna marincev in kup hellionov k so že ful poškodoval banelinge in je pol sam še 1 focus fire tanka vse pobil :P

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
« Odgovori #11 dne: Januar 27, 2012, 13:30:43 »
Hmm.. sem gledal replay, purehope.

1. sem se bal, da boš pri openingu all-inu ampak nisi - to je kul. Je pa potem prvi večji napad bil pomoje polomija - napadel si v planetary + siege tanks. Morda bi bla boljša izbira pri napadu se pomikat za minerale in snipnat planetary vsaj, tako pa nisi nič dejansko ubil. Ampak k sreči je turtlov in ni bilo gamebreaking.

2. Broodlordi so edini odgovor na tako hardcore massanje tankov (razen morda kaki mass dropi in podobno, samo tisto je težko izvedit). Vrjetno si tud sam opazu, kako si ga spucal takrat.. samo so pa bli broodi precej pozni. Lahko bi jih mel 8 minut prej recimo, kamot - si mel resource in vse, samo človek pozabi. Če bi jih mel tako hitro, mislim da bi zmagal...

3. Po tisti bitki bi jaz na tvojem mestu vzel še ene 3 hatche (tudi inbase, ker zerg mora lategame znat remaxat, to je vsa čarovnija) in šel pure air z infestorji. Torej samo corrupter, broodlord, infestor. Pa lingi in dodatni hatchi z minerali.. ker za remaxat si imel čisto dovolj, če ne preveč. Pomoje si mel igro v žepu, samo remaxat nisi mogu oz. si izbral napačno kompozicijo. Mass baneling proti tankim ne gre...
Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA

Ni na liniji Hren

• Mutalisk
  • Sporočila: 455
    • Poglej profil
« Odgovori #12 dne: Januar 27, 2012, 13:37:45 »
Sem pogedal replay, tu je ene par stvari, večjih in manjših (veliko jih verjetno že itak poznaš), ki ti bodo mogoče pomagale prefiniti igro. (Kot disclaimer: večinoma gre za generalno filozofijo, ki jo tu le interpretiram v oziru na uporabo s strani projev samih.)

1. Macro proti terranu se vedno igra 15 hatch (oziroma 14 na manjših mapah, da ti ne blokira naturala).
2. Prvi overlord vedno @ 9 drones.
3. Ko mu scoutaš main: - prvo kot prvo, napadeš scvja, ki gradi rax (targetaš, ne a-move) in si na njem tudi če pošlje novega nadte. Drona umakneš, šele ko te začneta oba hkrati napadati.
- kot drugo, je pomemben gas timing: A) če ga nabira preden je končan rax, bodo skoraj zagotovo reactored hellioni
                                                   B) če je rax narejen pred gasom, moraš pomisliti tudi na reaperje ali bio rush
                                                   C) če ni gasa je 2 rax ali 1 rax FE (slednji je še toliko bolj verjeten, če wallina z drugim supply depojem); v vsakem primeru scoutaš za drugi rax po obrobju njegove baze in za naturalom (iz tega razloga je dobro iti s scoutom tudi mimo xel naga towerja, če je na poti)
- če ti scouta zazida v bazo, mu ukradeš gas (ga cancelaš preden se dokonča in vzameš ponovno - če te bo 2 raxal, se ne bo ukvarjal z gasom, če je v planu karkoli drugega, bo nadenj poslal marince); če ima scout prosti izhod iz baze, ga pošlješ domov.
4. Ko nabereš 100 gasa za speed, pullaš drone na minerale. Tudi če misliš delati roache, pullaš drone z gasa, ko ga imaš toliko na voljo, kolikor roachov nameravaš narediti (1 roach = 25 gasa), če pa misliš da jih boš kmalu spet potreboval, pustiš le 1 drona.
5. Čimprej transfer dronov na natural, za čimbolj optimalno saturacijo. (Tip: transferaš jih skoraj vse, če greš all in, da izgleda kot da dronaš, v primeru da te scouta.)
6. Tretji queen čimprej je zaželeno (creep spread, anti air). Kar se prvih dveh tiče: če si hatch first, s queenom v mainu narediš tumor (nekateri preferiraju tudi v naturalu); če imaš pool first, so pomembnejši takojšnji injecti. V vsakem primeru moraš povezati main in natural (magari z overlordi, ko si na lairu).
7. Za obrambo proti hellionom, so trije roachi dovolj (čeprav je načeloma bolje investirati v queene/spine crawlerje). Če jih narediš več, moraš probati narediti neke vrste škode (dovolj je že, če ga prisiliš k gradnji bunkerjev recimo).
8. Drone daš nazaj v prvi gas ponavadi nekje po 30 dronov, okoli 40 vzameš 3 gase in proti 50 še zadnjega. Če se ti kopičijo minerali, vržeš takoj macro hatch v mainu.
9. Overlord spread okoli baze (oziroma po celi mapi) je pomemben proti dropom. Iz istega razloga je dobro imeti tudi splitano vojsko med naturalom in mainom. Pametno je tudi prestaviti kakega od spine crawlerjev iz naturala za minerale v mainu in zgraditi tudi dodatne, ko imaš presežek mineralov.
10. Infestorje delaš, ko je pathogen glands 40%+, tako da se spawnajo z mano. Infestorje moraš imeti nujno na posebni control grupi. Še en hint: ko te terran siega, pošlješ enega ali dva burrowana infestorja in mečeš infested terrane po enega k tankom, da se ti uničijo s friendly fireom.
11. Če terran turtla, je tvoj prvi cilj, da saturiraš expande in ko imaš tri, že lahko počasi techaš proti broodlordom. Pomembno je tudi, da porabljaš nakopičene minerale - najbolje je narediti morje spine crawlerjev pred vhodom do naturala in čimveč tudi okoli preostalih expandov.
12. Pri upgrejdih je prva prioriteta armor; še posebaj pomemben je prvi carapace, saj omogoči lingom, da preživijo direkten hit od sieganih tankov.
13. Ko imaš broodlord/infestor vojsko, je pomembno da sieganega terrana napadeš le z broodlordi, infestorji pa čakajo zadaj in fungalajo marince, ki stimajo naprej; v primeru vikingov, je potrebno prvo povleči broodlorde nazaj in nato čimprej fungalat (tu je še posebaj pomembno, da imaš infestorje na ločeni grupi). Ko vidiš, da te prehiteva s produkcijo vikingov, je pametno preklopiti na ultraliske.

Ni na liniji purehope

• Viper
    • Poglej profil
« Odgovori #13 dne: Januar 27, 2012, 16:50:45 »
Hvala za odgovore.  :-* :zerg:

Ni na liniji firefly

• Mutalisk
  • Sporočila: 474
    • Poglej profil
« Odgovori #14 dne: Februar 11, 2012, 13:32:26 »
Evo imam tud jst vprašanje...

http://drop.sc/108501

2 gate presure v contain. Ki ga nisem mogel razbit. Ekonomijo sem imel dovolj dobro, produkcijo vojske tudi... Zamujal sem z medivaci, kar me je kar nekaj stalo, ma vseeno... ko je protos postavil nexus je bilo itak konc... 1x pa sem pozabil spraznit bunkerje (takrat bi prebil če bi jih... verjetno...)

Predvsem me zanima, kako za vraga mi ni uspelo z 3(4) raxi razbit 2 gate vojske!

Ne pozabit da je to v low gold :)
Starcraft players "finger" better

Silver Terran, Master Knaufar