Avtor Članek: DOTA 2  (Prebrano 12712 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji YokerXD

• Mutalisk
  • Sporočila: 370
  • Bnet ID: Targma.551
    • Poglej profil
Re: DOTA 2
« Odgovori #15 dne: Julij 28, 2012, 21:34:44 »
sej sm se cist kuj sam 1v1 morm se zacet igrt
xD
Ju3 full day dons me mal misice na prsnem kosu zarat potapljanja se mal bolijo in ko se rezim me bloi tok da je prov nadelzno delat tur kar koli drugega :P, nebi se rad izgovarjal da sm zgubu zarad bolecine :P

Ni na liniji thOr

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1472
    • Poglej profil
« Odgovori #16 dne: Julij 29, 2012, 00:14:44 »
 ;D

Ni na liniji Jutranjo

• Infestor
  • Sporočila: 233
    • Poglej profil
« Odgovori #17 dne: September 02, 2012, 23:29:27 »
Necrotime!

TL je dodal dota2 k liquipediji pa še subforume za dota2. Dobri članki.

Gleda kdo the international zdajle? Game 2 Navi vs LGD je bil nor.

Ni na liniji thOr

• Moderator
  • Viper
  • **
    • Poglej profil
« Odgovori #18 dne: September 02, 2012, 23:30:43 »
gledam

insane

nerdchills holy fuck

Ni na liniji yohan

• Mutalisk
  • Sporočila: 428
    • Poglej profil
« Odgovori #19 dne: September 02, 2012, 23:53:43 »
dendi je gosu

Ni na liniji purehope

• Viper
  • Sporočila: 1059
    • Poglej profil
« Odgovori #20 dne: Oktober 25, 2012, 15:04:10 »
Zaka je men ta igra skupaj z LoLom tko brezvezna? Res igram tu, in mi totalno ne sede.

Mi lahko en malo pove zakaj mi je špil dosadn?
Maximus VI Hero # i5 4670k # G.Skill 16GB DDR3 # Asus R9 290 #  840 EVO 500GB # WD Red 2TB # Corsair AX860i
BrusLi TheUbijačina™ powered by Corsair 750D, Corsair H100i, HHKB Pro 2 Black, Ducky Shine 3 Brown MX

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
« Odgovori #21 dne: Oktober 25, 2012, 15:16:35 »
Ker JE dosadn. ;D Vsaj proti SC2.
Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA

Ni na liniji Lay-Z

• Infestor
  • Sporočila: 147
    • Poglej profil
« Odgovori #22 dne: Oktober 25, 2012, 15:19:54 »
Zaka je men ta igra skupaj z LoLom tko brezvezna? Res igram tu, in mi totalno ne sede.

Mi lahko en malo pove zakaj mi je špil dosadn?

Ogromno enih malenkosti je. Meni osebno je po več k 3k igrah preigranih, dopizdilo to, da je preveč enih buggov, da je večina folka k igra to igro mentalno zaostalih, community je čist u kurcu, very low skillcap in večinoma krivijo tebe za vse napake ki jih nekdo naredi. (Govorim za LoL seveda)

Dota 2 je malce boljš, predvsem zato ker vse kar sem naštel za LoL ni tako slabo pri Doti.
Pa da poskusim še tebi Purehope odgovoriti, mogoče zato ker prvih 15-25 min se ne dogaja skoraj nič? In preprosto gledaš v zrak medtem ko občasno klikneš na creep-a :) Po tem je pa vsega skupaj konec v parih minutah, ponavadi.

Pa ko sem že pri doti, imam 1 invite če bi kdo rad poskusil.

Ni na liniji purehope

• Viper
  • Sporočila: 1059
    • Poglej profil
« Odgovori #23 dne: Oktober 25, 2012, 15:41:10 »
Ja samo vsejeno dost folka to igra. Men osebno je res krnekej. Sj vem, da se je za dosti naučit, samo men je všeč, da se nekaj dogaja. Tako kot si rekel. Na začetku nič, potem pa tkoj veš kdo bo zmagovalc po 10 minutah.
Maximus VI Hero # i5 4670k # G.Skill 16GB DDR3 # Asus R9 290 #  840 EVO 500GB # WD Red 2TB # Corsair AX860i
BrusLi TheUbijačina™ powered by Corsair 750D, Corsair H100i, HHKB Pro 2 Black, Ducky Shine 3 Brown MX

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
  • Sporočila: 1438
    • Poglej profil
« Odgovori #24 dne: Oktober 25, 2012, 15:44:38 »
Jaz imam dva invajta za Doto 2. Kdor bi rad imel -> ZS

Ni na liniji Andre

• Corruptor
  • Sporočila: 554
  • He said "hi", I said "fuck off". - IdrA
    • Poglej profil
« Odgovori #25 dne: Oktober 25, 2012, 16:18:26 »
Ja samo vsejeno dost folka to igra. Men osebno je res krnekej. Sj vem, da se je za dosti naučit, samo men je všeč, da se nekaj dogaja. Tako kot si rekel. Na začetku nič, potem pa tkoj veš kdo bo zmagovalc po 10 minutah.
Hmm, na pro nivoju je bilo obdobje kjer je bla ekstermna agresivnost standard. Igre so trajale mogoč max 30 min. Razlog pomoje zakaj je DotA tok bolj farm-fest orientirana je, ker je bolj varno tko igrat. Odvisno je tudi od teamov mal, kitajci na splošno dost bolj v endgame grejo v nasprotju z evropskimi teami(na'vi,darer,m5 predvsem).

Sicer pa tudi moderni SC2 je skoraj no-rush 20 min. Pa comebacki se mi zdijo velik lažji v Doti kot v LoL, osebno mnenje.

Ni na liniji thOr

• Moderator
  • Viper
  • **
    • Poglej profil
« Odgovori #26 dne: Oktober 25, 2012, 17:58:17 »
alo, če rečeš da nimaš v doti kej za delat, pol si pač nub :)

Ni na liniji Jutranjo

• Infestor
  • Sporočila: 233
    • Poglej profil
« Odgovori #27 dne: Oktober 25, 2012, 20:51:12 »
V doti je v resnici dosti za delat, odvisno od tega kaj drug folk dela. Če noben ne gre iz nobenega lanea je lahko bolj umirjena, čeprav je še vedno dosti napeto lahko kako kdo lane skuša zmagati.

Npr. maš 1v1 na mid. Creepi se spawnajo pri 00:00, noben od obeh mid igralcev ni šel s kolegi iskat rune/probat first blood. Če en je, je drugi lahko blockal creepov movement na sredino, tako da se srečajo bližje k njegovemu stolpu, kar pomeni da je bolj varen pred ganki od raznih roamerjev, ki so lahko na pohodu že od štarta.

Če je res dobro blockal bo imel highground advantage kar da nasprotniku 25% miss rate, torej bo falil četrt napadov s katerimi bi skušal harrassat, četrt last hittov/denyjev bo nasprotnik falil. To niti ni glavna poanta niti. Če so creepi blizu tvoje rampe/strani reke, mora nasprotnik stati znotrja reke, kar mu da veliko manjši vision kot tebi ki stojiš na višjem. On ne vidi če prihaja kdo njega gankat, niti tebe ne vidi če se odločiš it runo pobrat ali pa ima on kak skillshot/spell ki jo mora ciljati na tla, npr pudge.

Lahko bi več pisal ampak se mi ne da pisati bolj nazorno zdajle in je grdo za brati.

Problem oz. razlog zakaj folk toliko pizdi in flame-a teammate v doti je pomoje dejstvo, da napake pridejo iz slabega ocenjevanja situacij. V SC2 ne boš pizdil čez teammate ker so zajebali kak split al pa nimajo dobrega macroja. Flame-al bi jih če bi se odločili it mass viking v 2v2 brez nekega dobrega razloga al pa dvojni engi bay pred barracks.
V doti imaš dosti različnih buildov in ponavadi enega do dva cookie cutter builda za heroja. Več herojev lahko več različnih pozicij na ekipi igra (support/carry oz. 1-5 koliko farma rabijo/bodo dobili).

Če nekdo zajebe skillshot je pač jeba, je falil in tiste odločitve v oknu 0.5 sekund ni prav naredil. Folk bo pizdil ampak te ponavadi ne gane tolko. Če pa nekdo gre igrat skeleton kinga in pusti stun pri lvl 1 ter maxa vampiric aura je pa to bila odločitev v rangu minut. Ni bil reakcijski čas problem ampak znanje igralca. Če ni bil zihr kk se igra SK bi v chat napisal kak naj build gre, nekdo mu napiše v 10 sekundah in gremo naprej.

Za comebacke itd. se mi zdi kar berem o LoL, da niso ravno pogosti. Za doto se v pubih včasih zgodijo comebacki, vsi delamo dost napak itak in se da izkoristiti. Na pro nivoju se tudi da comebacke delat. Dlje igra traja, manj je pomembna razlika v exp in gold saj je 10k razlike ko imata obe ekipi 20k/30k total gold večja kot 10k ko imata obe 35k/45k. Leveli podobno.

Določeni heroji izgubijo efektivnost late game. Večji/dražji itemi ti dajo manj statsov/gold. Tier 3 stolpe je težko vzeti. Late game je en al pa dva sfaljena teamfighta/uspešni ganki od zaostale ekipe dovolj da se igra obrne in pade kak rax.

Ni na liniji thOr

• Moderator
  • Viper
  • **
    • Poglej profil
« Odgovori #28 dne: Oktober 25, 2012, 21:18:42 »
Aja pa še neki, jst v doti 2 sm naletev na ragerje manj ko mam prstov na roki. Kar je blo naprimer v HoNu ali pa Doti 1 je tuki neprimerljivo.

Ni na liniji Cukr

• Queen
  • Sporočila: 18
    • Poglej profil
« Odgovori #29 dne: Oktober 28, 2012, 17:55:30 »
Jst mam tut free key ce kdo hoče.