Avtor Članek: Ustanovitev slovenske esports strani  (Prebrano 7139 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji ArcaneWater

• Roach
  • Sporočila: 67
    • Poglej profil
Ustanovitev slovenske esports strani
« dne: September 17, 2012, 14:23:21 »
Torej glede na to, da odkar je ESL začel propadat, slovenska esports scena tone globje in globje. Kot bivši admin ESL Slovenie (pred prihodom comperiusa), sem prišel na idejo da pa bi bilo pametno organizirati kakšno čist ločeno stran od ESL, kjer bi se držala večina slovencev za razne turnirje, ladderje itd. Torej zanima me kaj menite o takšni ideji, ter koliko vas je pripravljenih pomagat pri pripravi takšnega portala, predvsem bi potrebovali grafične oblikovalce in programerje.

Ni na liniji Zajc

• Baneling
  • Sporočila: 26
    • Poglej profil
Re: Ustanovitev slovenske esports strani
« Odgovori #1 dne: September 17, 2012, 14:31:09 »
Pomoje se ti u slo tega ne splaca delat, glede na to da je skupnost majhna. Za tako stran narest ni lih 2min dela, zato da bos meu gor turnirje po 10 folka.

Ni na liniji ArcaneWater

• Roach
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: September 17, 2012, 14:40:29 »
Pomoje se ti u slo tega ne splaca delat, glede na to da je skupnost majhna. Za tako stran narest ni lih 2min dela, zato da bos meu gor turnirje po 10 folka.
Razumem da ni tolk mal dela, sem  na takem mestu in tudi izšolan za take stvari kot so spletne strani itd :). Glede turnirja za 10 folka semi ne zdi glih da je...V najboljših časih je bilo na ESL na sc2 lestvici 50 folka, prav tako na css itd.
« Zadnjič urejano: September 17, 2012, 14:44:00 od Storek »

Ni na liniji muxen

• Administrator
  • Infestor
  • Sporočila: 215
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: September 17, 2012, 14:52:30 »
Če se uspe združit vse scene bi bilo super, samo to narediti na tako sprti sceni pa je "malo" težko.

Ni na liniji Korala

• Hydralisk
  • Sporočila: 78
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: September 17, 2012, 15:24:03 »
Če bi se delalo na prostovoljni bazi, potem lahko dolgoročno stvar uspe. Prostovoljno mislim s tem, da ni provizij pri organizacijah, plačil za narejno spetno stran, ....

Osebno podpiram to idejo in sem pripravljen tudi pomagati določene stvari, če bo potrebno. Odvisno od obsega in potreb.

Razmisliti bi bilo pa potrebno v dve smeri:
- dela se nekaj novega na lokalnem nivoju, ignorira se uradni ESL
- prevzame se uradni ESL in uredi stvari

Boljša se mi zdi druga možnost, saj s tem dobimo dostop do mednarodnih tekmovanj, verjetno tudi kakšna povračila stroškov za poslane tekmovalce. V mislih imam predvsem končano WCS Europe prvenstvo, kamor bi v primeru ustrezne organizacije lahko poslali koga.... Če to ni povezano, potem sorry, nism vedu.

Ni na liniji ArcaneWater

• Roach
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: September 17, 2012, 15:31:34 »
Imej v mislih da ESL tudi če bi ga lahko prevzeli ga je zelo teško, ker dokler nima partnerja ki kupi licence jim ne veljaš skoraj nič.

Ni na liniji Korala

• Hydralisk
  • Sporočila: 78
    • Poglej profil
« Odgovori #6 dne: September 17, 2012, 15:41:27 »
Seveda, vse se začne in konča pri denarju. Ampak trenutno stanje zagotovo ni v interesu ESL in tudi slovenskih igralcev. Goljufije, ki se vlečejo vlečejo in ne rešujejo, mečejo slabo luč na vse.

Minimalno kar je potrebno narediti, je da se obvesti uradne predstavnike, kaj njihov človek z licenco počne. To bi po moji logiki moralo biti dovolj, da se mu licenco vzame.

Predno pa se potegujemo, da jo dobimo, pa je potrebno razčistit:
- ali je nekdo, ki se je priravljen s tem ukvarjat
- ali imamo od tega kot skupnost (mišljeno slo sc scena) kakšno korist
- kolikšni so stroški (moje ugibanje je, da je licenca vredna cca 500-1000 eur, več ne more bit).
- kakšne so obveze imetnika licence

Potem se pa menimo dalje (to je, kje dobit denar  :) ).

Lp, Andrej

Ni na liniji jurch

• Mutalisk
  • Sporočila: 330
    • Poglej profil
« Odgovori #7 dne: September 17, 2012, 15:48:30 »
Potem je pa potrebno zagnati svojo sceno/stran in tako privabiti partnerje. Čez čas pa se izvede
neko kooperacijo med ESL-om in to novo stranjo, če je to sploh potrebno. Meni osebno je ESL
totalna bedarija za našo malo državo. Naj se osnuje vse na SLO pa potem doda ostal Balkan, če
je interes, šele potem pa na sever.
Začetni vložek bi bil potem le za nek hosting strani in ostale web zadeve pod pogojem, da se
ljudem ljubi nekaj prostega časa vložit v tako stvar. Če bi vsak nekaj malega pridodal to ne bi
bil blazen problem. Vprašanje je le a je slovencem interes imeti vse na enem mestu ali ne...

Ni na liniji KillerBee

• Mutalisk
  • Sporočila: 451
    • Poglej profil
« Odgovori #8 dne: September 17, 2012, 16:30:04 »
Sam delam že nekaj časa na tem, da bi slovensko gaming sceno malce poživil. Kmalu bo šel live Modern Warfare 3 turnir, ki ga bom probal približati (vsaj po izvedbi, če ne že gledanosti) MLG turnirjem (stream, komentiranje, novice, zanimivosti, itd). Zadevo delam iz svojega veselja do gaminga, in upam, da se bo našlo dovolj igralcev, saj brez njih scena ne bo zaživela. Za naprej imam splaniranih tudi že nekaj zadev, ampak moram najprej videti, kako se bo obnesrl ta turnir, preden se lotim nadaljnih stvari.

Sem dolgoletni web developer in designer, tako da imam s tehnične strani zadevo porihtano. Prav tako imam ljudi, ki bi lahko poskrbeli za video ipd. Vsekakor pa bi potreboval pomoč s strani oglaševanja in iskanja sponzorjev. Če je kdo zainteresiran in ima kakšne dobre reference me naj doda na skypu (marko.novak82) pa lahko podebatiramo o zadevi.

Ni na liniji yohan

• Mutalisk
  • Sporočila: 428
    • Poglej profil
« Odgovori #9 dne: September 17, 2012, 17:30:44 »
storek, dej mi odgovori na ta vprasanja:

1. koliko dolgo bo comp lastnik licence za esl?
2. kaksne so moznosti da nekdo drug (recimo ti) prevzame licenco, like right now ce se dovolj ljudi zbuni temu "sick"-u ali kako je pac ze ime temu romunu?
3. je licenca za slovenijo locena od licence za hrvasko? kako je z wcg je to locena licenca?

pac rad bi da imamo tudi mi nek resen turnir, ne pa neko comperiusovo nategovanje.

Ni na liniji Andre

• Corruptor
  • Sporočila: 554
  • He said "hi", I said "fuck off". - IdrA
    • Poglej profil
« Odgovori #10 dne: September 17, 2012, 17:46:00 »
Men se zdi, da za Slovenijo takšni podvigi kot jih predlagaš se enostavno ne splačajo... premal nas je. Pa recimo, da bi bilo konstanto 50 ljudi aktivnih(impossible) - a je to sploh dovolj?

Bilo bi pa mogoče zanimivo, če bi celotni Balkan mel neko tako stran. Hrvati majo sicer prijave na različne turnirje odprte vsem, sam kje se mi da obadat s hrvaščino že pri registraciji ffs. Moral bi met bolj mednarodno stran, potlej bi bilo pa verjtno več interesa.

Ni na liniji treach

• Mutalisk
  • Sporočila: 449
    • Poglej profil
    • Treach's blog
« Odgovori #11 dne: September 17, 2012, 17:53:50 »
reading my mind? :)

Ni na liniji jurch

• Mutalisk
  • Sporočila: 330
    • Poglej profil
« Odgovori #12 dne: September 17, 2012, 17:57:17 »
Če bi celotno sceno (razni CODi,CSi in kaj jaz vem kaj ljudje še špilajo na veliko) skupaj združil bi se pa mogoče celo splačalo...

Ni na liniji Hellboy

• Corruptor
  • Sporočila: 555
    • Poglej profil
« Odgovori #13 dne: September 17, 2012, 18:08:53 »
Malo ns je pa ravn zato ker je scena tok bedna, zdele bo končno mogoče en spodoben lan s strani SPIDa, sam čeprav mamo igralca kot je Aku, nimamo nobenih kvalifikacij za nič, kar bi bilo na nivoju države al pa celo celotnga balkana. Ne vem niti a je meu možnost aku igrt na combined europe championship kvalifikacijah za WCS? Uglaunem stvari kot so WCS, WCG, ESWC, IeSF in podobne reči bi mogle bit pri nas vsako leto, ker samo s takimi stvarmi, se bo kdo mogoče bolj potrudu in naredu kak prodor na sceni, če pa ni ničesar pa se itak ne splača.

Ni na liniji ichi

• Hydralisk
  • Sporočila: 88
    • Poglej profil
« Odgovori #14 dne: September 17, 2012, 19:14:25 »
 ;D