Avtor Članek: Ustanovitev slovenske esports strani  (Prebrano 7319 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji ArcaneWater

• Roach
  • Sporočila: 67
    • Poglej profil
Re: Ustanovitev slovenske esports strani
« Odgovori #15 dne: September 17, 2012, 19:14:35 »
storek, dej mi odgovori na ta vprasanja:

1. koliko dolgo bo comp lastnik licence za esl?
2. kaksne so moznosti da nekdo drug (recimo ti) prevzame licenco, like right now ce se dovolj ljudi zbuni temu "sick"-u ali kako je pac ze ime temu romunu?
3. je licenca za slovenijo locena od licence za hrvasko? kako je z wcg je to locena licenca?

pac rad bi da imamo tudi mi nek resen turnir, ne pa neko comperiusovo nategovanje.
1. Ravno dobil odgovor da ni več esl admin in je odstranjen. Sem že v kontaktu s začasnim adminom ki je tujec.

2. Možnosti da spet pridem na vodilno položaj je bolj malo, saj me še kar imajo za krivca da sem takrat novice pobrisal, čeprav nisem imel nič zraven, razen to da se me je comperius na vsak način hotel znebit.

3. Licenci sta ločeni, hrvati so svojo že pred kakšnim mesecem dobili nazaj. WCG pa je tudi neka druga stvar, lahko pa zagotovim da se je pod mojim vodstvom ESL tekmovalo v vseh CC kar je bilo možno takrat od Fife itd....

Ni na liniji yohan

• Mutalisk
  • Sporočila: 428
    • Poglej profil
« Odgovori #16 dne: September 17, 2012, 19:52:09 »
kdo je novi lastnik hrvaske licence?

Ni na liniji thOr

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1472
    • Poglej profil
« Odgovori #17 dne: September 17, 2012, 20:01:20 »
Men se zdi, da za Slovenijo takšni podvigi kot jih predlagaš se enostavno ne splačajo... premal nas je. Pa recimo, da bi bilo konstanto 50 ljudi aktivnih(impossible) - a je to sploh dovolj?

Bilo bi pa mogoče zanimivo, če bi celotni Balkan mel neko tako stran. Hrvati majo sicer prijave na različne turnirje odprte vsem, sam kje se mi da obadat s hrvaščino že pri registraciji ffs. Moral bi met bolj mednarodno stran, potlej bi bilo pa verjtno več interesa.

Imo pa se, s tem da seveda ufuraš še druge igre, LoL in CoD mi prideta prvo na misel, mogoče še dota in cs? ne vem.. samo za sc2 pa se definitivno ne splača in v tem primeru ja, če daš še balkan zravn pa neko proper stran v angl se lahk stvar razvije.

aja pa še neki, a niso fighting games tud dost popular v slo? Kokr sm nazadne gledu je kr dost folka.. en bi mogu mal v to smer mogoče it pogledat
« Zadnjič urejano: September 17, 2012, 20:04:03 od frOzen »

Ni na liniji firefly

• Mutalisk
  • Sporočila: 474
    • Poglej profil
« Odgovori #18 dne: September 18, 2012, 06:58:13 »
Orng resno high end skupnost je res težko spravit skup s prostovoljnim delom... Če imaš enega ki se s tem poklicno ukvarja, ostali pa za free suport zraven, potem bi še šlo. Verjetno. Če se ti splača oz. če dobiš finance za to izpeljat pa... Kriza je ;) SC2 skupnost tega foruma je defenitivno premala. Če bi vsi "redni" slovenski sc2 playerji bli tu, potem bi bile stvari drugačne.

Če uspe združit vse igre skup, od streljačin, sc2, lol, itd... potem pa... Ja... Velik dela :) ampak bi se dalo, tudi finančno verjetno. LOL so zdaj imel 1v1 turnir, kjer je blo "kjer smo dosegli neverjetnih 4200 unikatnih ogledov z ~200 konstantnimi gledalci". Kar solidno. To pa so že številke ki ti omogočajo kaj delat naprej. Če je pa 30 ljudi na streamu pa...

Jst že dalj časa razmišljam o slo gaming sceni, in po mojem mnenju nam manjka samo razpoznavnost v splošni javnosti.

Super in potrebno bi bilo da se dobi na TVju oddajo tko kot je bila resnična resničnost al kaj je že bila, samo da bi se ubadala izključno s predstavitvami iger, ter predvsem novice in recap turnirjev po svetu... Imam tak filing da nek interes pri tej s igricami obsedeni mladini bi moral bit! Nenazadnje, tudi jst sem tak, pa nisem več med mladimi, in čedalje več nas je takih ki smo začeli s commodorjem in naprej na 286 itd. in še nismo končali :)

Tko da nek tržni market mora bit v sloveniji. Samo do njega prit...

Če gledamo s druge srani, če vsak član skupnosti da 5 EUR na leto , pride to lahko veliko denarja s katerim bi se pa že dalo kaj naredit... Sam... Vsi vemo kako je s dnarjem... Sploh če se ga potem ne porablja za tisto čemur je namenjen...
Starcraft players "finger" better

Silver Terran, Master Knaufar

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #19 dne: September 18, 2012, 09:31:56 »
Jst sem pripravljen delat razna grafična oblikovanja če boste rabl. Tud video znam obdelovat.

Ni na liniji KillerBee

• Mutalisk
  • Sporočila: 451
    • Poglej profil
« Odgovori #20 dne: September 18, 2012, 12:10:34 »
FaetonBear: A maš kakšen portfolio za pokazat?

Ne bi rad težil, sam če se zadevo spravte(mo) naredit, potrebujemo top shit ljudi na področju in ne vsakega "designerja", ki ima photoshop in 5 minut časa. FaetonBear ... tole ne leti nate. Enako velja za programerje ipd.

Ni na liniji Lay-Z

• Infestor
  • Sporočila: 147
    • Poglej profil
« Odgovori #21 dne: September 18, 2012, 13:03:15 »
http://krejzi.si/

Dobra prijatelja. Mogoč bi se jih dalo kej prepričat, sam mislm da mata kr neki dela zdej.

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Sporočila: 1039
  • Team PRIME
    • Poglej profil
« Odgovori #22 dne: September 18, 2012, 19:31:41 »
Odličen spletni razvijalec je tudi purehope.

Obvlada tako dizajn kot front-end, ter back-end.

Ni na liniji samek

• Drone
  • Sporočila: 2
    • Poglej profil
« Odgovori #23 dne: September 18, 2012, 23:24:04 »
Mogoče me ne poznate, mogoče me, a nič ne de. Sem Samo "samek" Zavašnik in sem idejni vodja ter predsednik društva SPID.si. Menim, da imam nekaj stvari za povedati, kar se tiče rasti elektronskih športov pri nas.

Če Storek-u ne uspe s pogovori za ponovno prevzetje ESL Slovenije zaradi prejšnjih nesporazumov je obljubil, da me bo povezal z njimi in bom nadaljeval pogovore za vnovično obuditev portala.

Vnovična vzpostavitev ESL in nadaljevanje Cupov v vseh aktivnih ešportih v Sloveniji s SPID.si ter kar se da rednimi LAN dogodki je kratkotrajen plan, s katerim bomo poizkusili preprečiti, da lokalna scena popolnoma propade.

Skupnosti posameznih iger v Sloveniji so enostavno premajhne za kakršnekoli finančne obete od elektronskih športov (LoL ~ 500, CoD4 ~ 100, CoD2 ~ 50, QL ~ 20, SC2 ~ 150, FIFA ~ 60, CS:GO ~ xxx ~ manj kot 3k ciljna skupina). Bolj racionalna je možnost, da se razširi na "adria", oz. balkanska skupnost, kot je predlagal Storek.

Če se usmeri na Balkan obstajata dve glavni opciji o organizaciji:
1. Poveže se z obstoječimi organizacijami na Balkanu v nekakšno zvezo (Gamersject, Made in Bosnia, vsi portali, forumi,...) - ta opcija prinese hitrejšo vzpostavljenost sistema, a je njena življenska doba vprašljiva zaradi lastnih interesov organizacij, ki sestavljajo zvezo
2. Vzpostavi se nov spletni portal v angleščini, vključno z celotnim front in back-endom (da bi bil podoben kot imajo to naprimer Playhemi oz. podobne popularne strani z gaming tekmovanji) in se z rednimi ter kakovostnimi tekmovanji privablja igralce iz celotnega Balkana, sčasoma se pa razširi tudi na LAN dogodke. Ta opcija je bolj velikopotezna in predstavlja večji riziko za vse udeležene, a če uspe je najboljša za vse udeležence.

Problem tu je pa znova programiranje samo, saj je izdelava takega portala izjemno zahtevno in dolgotrajno delo, ter če je osnova na prostovoljnosti, obstaja velika verjetnost, da bodo programerji obupali in iz projekta ne bo nikoli nič nastalo.

Ni na liniji snow

• Infestor
  • Sporočila: 109
    • Poglej profil
« Odgovori #24 dne: September 19, 2012, 23:53:52 »
trenutno je online pogovor med carmacom in jp-jem: http://www.teamliquid.net/video/streams/itmeJP
priporočam vsem, ki želijo skupne strani oz. biti organizator turnirjev oziroma vsem, ki jih te zadeve zanimajo.

Ni na liniji chrispy

• Infestor
  • Sporočila: 114
    • Poglej profil
« Odgovori #25 dne: September 20, 2012, 18:04:44 »

Ni na liniji seareal

• Baneling
  • Sporočila: 33
    • Poglej profil
« Odgovori #26 dne: Januar 01, 2013, 21:57:08 »
ideja: Slo ladder.. lahko bi dal na stran neko tako funkcijo kot je na clanbase ce je komu znano

bom na kratko opisal kako poteka pol pa v posteljo

pac smo meli funkcijo 1on1,2o2,3o3 .... 6o6ladder kjer si na ircu (recmo iscem 3on3 offi/ladder) na #3on3.et pac napisal
3on3 offi(kar pomeni ladder as in official game) in ko se najde nasprotnik se izmenja linke od strani kjer se naredi challenge, po koncu igre se vpise rezultat na isti strani in pac dobivas tocke ali pa zgubljas ^^  :P

gut nait :D

Ni na liniji kume_V

• Infestor
  • Sporočila: 201
    • Poglej profil
« Odgovori #27 dne: Januar 01, 2013, 22:54:11 »
Orng resno high end skupnost je res težko spravit skup s prostovoljnim delom... Če imaš enega ki se s tem poklicno ukvarja, ostali pa za free suport zraven, potem bi še šlo. Verjetno. Če se ti splača oz. če dobiš finance za to izpeljat pa... Kriza je ;) SC2 skupnost tega foruma je defenitivno premala. Če bi vsi "redni" slovenski sc2 playerji bli tu, potem bi bile stvari drugačne.

Če uspe združit vse igre skup, od streljačin, sc2, lol, itd... potem pa... Ja... Velik dela :) ampak bi se dalo, tudi finančno verjetno. LOL so zdaj imel 1v1 turnir, kjer je blo "kjer smo dosegli neverjetnih 4200 unikatnih ogledov z ~200 konstantnimi gledalci". Kar solidno. To pa so že številke ki ti omogočajo kaj delat naprej. Če je pa 30 ljudi na streamu pa...

Jst že dalj časa razmišljam o slo gaming sceni, in po mojem mnenju nam manjka samo razpoznavnost v splošni javnosti.

Super in potrebno bi bilo da se dobi na TVju oddajo tko kot je bila resnična resničnost al kaj je že bila, samo da bi se ubadala izključno s predstavitvami iger, ter predvsem novice in recap turnirjev po svetu... Imam tak filing da nek interes pri tej s igricami obsedeni mladini bi moral bit! Nenazadnje, tudi jst sem tak, pa nisem več med mladimi, in čedalje več nas je takih ki smo začeli s commodorjem in naprej na 286 itd. in še nismo končali :)

Tko da nek tržni market mora bit v sloveniji. Samo do njega prit...

Če gledamo s druge srani, če vsak član skupnosti da 5 EUR na leto , pride to lahko veliko denarja s katerim bi se pa že dalo kaj naredit... Sam... Vsi vemo kako je s dnarjem... Sploh če se ga potem ne porablja za tisto čemur je namenjen...

rofl resnicna resnicnost ...
lej firefly ... nimam nic proti tebi

ampak take oddaje kot so resnicna resniocnost skodijo ugledu e-sports comunityja
ker tam porocajo samo bedaki

isto nasa najvecja gaming revija joker ... sami bedaki
zgubili stik s poslanstvom, ki bi ga morali imeti (vsaj pomoje), ze dolga leta tega (se pravi: zame je to promocija gaminga in pa e-sportov)

pazi to: modeli promovirajo igrati malo igric za zabavo, potem pa ti nametavajo kako so bolj pomembne stvari v zivljenju kot so branje knjig, sluzba, sola, druzenje ...
sorry, ampak to ne gradi gaming comunityja

ljudje ki so utvarjali resnicno resnicnost in pa, ki ustvarjajo joker, monitor, etc., niso true geeki
to so fakerji, ki so jim igrice postranska dejavnost
doker se ne najde ekipa ki bo naredila revijo, oddjao s principom: Gaming>work>school>social life (outside of online comunities) se situacija v Sloveniji ne bo nikamor premaknila

na zalost pri nas se vedno velja, da smo tisti, ki drkamo igrice manjvredni, da nismo kul, itd ...

odgovori mi na to vprasanje:
kako je Flash ratal legenda SC1 (mogoce celo najboljsi igralec v zgodovini igre)?

s tem, da je hodu v solo in se ucil, ali s tem, da je pustu solo in svoje zivljenje posvetil treningu SC?
jah sorry, tako pac je
ce hoces progamerje, moras met folk, ki zrtvije svojo izobrazbo in socialno zivljenje, zato da so najboljsi.
rabis pa tudi ljudi, ki take progamerje spostujejo, ne pa da o njih govoriji: poglej tega nicvredneza, pustil je solo, da bi igral igrico.

TL,DR: slovenija ne rabi nove spletne strani, apmpak premik v miselnosti, in pa nove, bolj e-spotru predane, ustvarjalce gaming revij in pa TV oddaj.

Ni na liniji ichi

• Hydralisk
  • Sporočila: 88
    • Poglej profil
« Odgovori #28 dne: Januar 02, 2013, 10:44:41 »
Amen to kume_V  :)

drgač pa morm rečt, da je neka razlika dons al pa en let/pov leta nazaj. več folka igra, v tem času sm srečov velik "prijaznih in community-boosting" ljudi, in mislm, da bo šlo (vsaj za) nekaj časa navzgor.

sj geeki majo drgač simpl nalogo, geekat, sodelovat v tekmovanjih (več folka -> več tekmovanj -> več in večje nagrade - začaran krog pač), več lanov, kšno ekipo sestavt, probat kšna tuja tekmovanja ipd. BM in RL whine je pa pač stvar, ki trenutno vleče sceno navzdol, sam kot sm reku.. 2013 iz gonna be hell'a fun!  ;D

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Sporočila: 1039
  • Team PRIME
    • Poglej profil
« Odgovori #29 dne: Januar 02, 2013, 11:08:47 »
ideja: Slo ladder.. lahko bi dal na stran neko tako funkcijo kot je na clanbase ce je komu znano

bom na kratko opisal kako poteka pol pa v posteljo

pac smo meli funkcijo 1on1,2o2,3o3 .... 6o6ladder kjer si na ircu (recmo iscem 3on3 offi/ladder) na #3on3.et pac napisal
3on3 offi(kar pomeni ladder as in official game) in ko se najde nasprotnik se izmenja linke od strani kjer se naredi challenge, po koncu igre se vpise rezultat na isti strani in pac dobivas tocke ali pa zgubljas ^^  :P

gut nait :D

si ladder že obstaja na esl vendar je popolno zamrl: LINK