Avtor Članek: Aktualni Protoss Buildi  (Prebrano 1369 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji Chinx

• Baneling
  • Sporočila: 34
    • Poglej profil
Aktualni Protoss Buildi
« dne: Oktober 28, 2012, 16:42:56 »
Kateri trije buildi so ta moment idealni za nekoga, ki je začel igrat protosse v novi sezoni :D
(Do sedaj sem igral samo Terrane, tako da nekaj game sensa in poznavanja igre že imam)

Za enkrat uporabljam
PvP:  3 stalker rush
PvZ:  Forge Fast Expand (rahlo zajeban zaradi timinga) / Ali preprost 1 gate robo into fast observer into expand.
PvT:  2 gate fast observer FE, baje najbolj safe opening ta moment samo mi ga ponavadi s early 2rax pressure brejkajo

Predvsem me zanima za PvP saj mi ta 3 stalker rush ne leži preveč, vrjetno zaradi timinga in pridem pred njegovo bazo prepozno, ter PvZ iščem kakšen bolj safe opening
« Zadnjič urejano: Oktober 28, 2012, 16:47:01 od Chinx »

Ni na liniji ArcaneWater

• Roach
  • Sporočila: 67
    • Poglej profil
Re: Aktualni Protoss Buildi
« Odgovori #1 dne: Oktober 28, 2012, 17:31:17 »
Uhm  za PVT uporablam največ 1 gate FE ali pa poglej še MC 1 gate FE http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=294136

Ni na liniji yohan

• Mutalisk
  • Sporočila: 428
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: Oktober 28, 2012, 21:19:14 »
lej, to kar ti si nastel niso buildi ampak openingi. pvp 3stalkers rush je ok opening, ampak build ti je recimo, 3gate stargate, 2 gate robo expand, 1base colosus, itd itd...

isto za pvz, ffe je opening, buildi so pa immortal/sentry allin, 8gate, +2blink, stargate into fast third, 4gate robo with warp prism pressure into fast third in tako dalje...

pvt 1gate expand potem pa imas spet opcije gres fast 2 base colosus, ali mogoce defenzivno in vzet tretjo, cakat 200 with 3/3...

priporocam ti, da na teamliquidu poisces pravilne builde in se jih naucis, enega po enega.

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: Oktober 28, 2012, 22:32:51 »
PvT je dokaj effective 2-base Colossus push

Opening: 1 gate expand, +2x gate

Tech:
- robo @ 6:20
- 3rd+4th gas @ 6:50
- Robotics Bay as soon as possible
- +3x gate @ 8:10

Robo units:
- observer
- 2x / 3x Colossus (ves chrono porab na tem)

Push @ 2 ali 3 Colossus (odvisno od preference), imej proxy pylon nekje postavljen, da dodatni warpi ne delayajo Colossus marša :)) Dobro je met okol 5 sentrijev (lahko kr tiste od štarta, k jih z expandom gradiš), ostalo predvsem stalkerje IMO (oz. pač kar resourci dopuščajo)

* Za push je optimalno, če se ustaviš pri max 48 probih (2 saturirani bazi), lahko pa gradiš naprej, ampak timing ne bo tako "chrisp"
* če ne zmagaš, moraš vsaj napol zmagat, ker nimaš twilighta in forgeov.. just sayin :P
* have fun!
Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA

Ni na liniji skoflek

• Mutalisk
  • Sporočila: 336
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: Oktober 29, 2012, 00:07:59 »
pa stalkerja čimprej nardiš da mal po mapi poscoutaš vse do nasprotnikovega naturala da mal po rampi gor pogledaš kaj dogaja

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: November 09, 2012, 15:35:00 »
Klikn me kej na Skypu pa bova mal vadla :)