Avtor Članek: 2/1/1 TvT (HotS)  (Prebrano 1277 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
2/1/1 TvT (HotS)
« dne: December 24, 2012, 20:36:36 »
X-Mass Strategija za Terran vs Terran matchup v Heart of the Swarm!

Bazira na novi super-efektivnosti Reaperjev in posledičnem pomanjkanju Anti-Aira pri nasprotniku. Here goes!

12 Rax, 13 Gas
15 orbital + Rax #2
16 Gas #2

-> na oba Raxa TechLab, takoj k se končata (brez marincev). 2x Reaper rally in konstantno napadanje.

* ubij, kar se da, poskušaj ne izgubiti Reaperjev. Po par sekundah se pozdravijo in marinci jim ne morejo parirat. Sovražnik mora dobiti ali Marauderje, ali tanke. Mino lahko ubijejo 3 Reaperji, preden se zakoplje na a-move!

Factory @ 100 gas (poleg konstantne Reaper produkcije) -> 3x Hellion
Starport after Factory -> Medivac

* ko se konča medivac, bodo 3je Hellioni končani -> narediš drop v main in hkrati z Reaperji napadaš spredaj oz. denyjaš expand.

CC pri 400 mineralih po Medivacu
TechLab na starportu po Medivacu -> cloak Banshee rally v bazo

* če sovražnik preživi Reaperje in drop, bo imel ali en kup min s tranzicijo v mech, ali pa tanke. V obeh primerih lahko narediš veliko damagea z Bansheejem. Mina ne ubije bansheeja v enem šusu več, če imaš pa cloak, ga pa niti ne more zadet dokler ne skenira. Glede na pobite SCVje ne bi smel imet pretirano veliko scanov, za vsak primer pa previdnost ni odveč.

* Z Bansheejem lahko skeniraš mine, ko si neviden, in jih pobiješ. Načeloma pa je najbolje parkirat jih za mineral line na hold in umaknat, če mine prihajajo v bližino in se kopljejo v zemljo.

Po expandu tranzicija v mech ali bio, po želji. Glede na intenzivnost harassa lahko CC gradiš na low groundu in takoj narediš transfer ter saturiraš 2 bazi v miru + dodaš produkcijske stavbe. Če ne gre vse zelo zelo narobe, si 100% spredaj.

Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA

Ni na liniji skoflek

• Mutalisk
  • Sporočila: 336
    • Poglej profil
Re: 2/1/1 TvT (HotS)
« Odgovori #1 dne: December 24, 2012, 23:51:44 »
Mah te reaperje bojo itak znerfal, ker je res neumno da morš vsak tvt odpret z njimi. Raje bi se naučil kak counter reaper build, ker so mi reaper openingi že dosadni  :S 

Drgač si pa lepo napisu build, a je na tvojem zelniku zrasel?

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
    • Poglej profil
Re: 2/1/1 TvT (HotS)
« Odgovori #2 dne: December 25, 2012, 00:53:36 »
Tale build sem doživel na lastni koži na ladderju in sem se zaljubil vanj. :) Nisem nikjer našel guidov, zato sem ga spisal po tem, kakor ga jaz igram od sedaj naprej (malo sprememb seveda od tistega, ki ga je izvedel).

Jaz grem rad bio naprej, potrebno je splitanje in porivanje marincev naprej, da prožijo mine, ko engageaš z velikim pushom potem, če sovražnik preživi - overall pa je zelo dinamičen. :)

Drugače pa se mi eni odpirajo z marine tank (naked rax ali pa reactor rax) in nimajo tako slabe popotnice za mid-game. Najslabše je, če se ofne maraduerje in mine IMO, ker ga banshee zjebe.

Ni na liniji Buzzkill

• Infestor
  • Sporočila: 141
    • Poglej profil
Odg: 2/1/1 TvT (HotS)
« Odgovori #3 dne: Marec 26, 2013, 16:38:32 »
Moj trenutni winrate v TvT je 40% in potrebujem en build, ker trenutno v early gamu izgubim preveč.

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
  • Sporočila: 1438
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: Marec 26, 2013, 17:00:34 »
Še enkrat hvala za tole.  :)

Bi pa vprašal zakaj sta potrebna TechLaba na začetnih Raxih? V HotS namreč ne potrebuješ več TechLaba za Reaperje.

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: Marec 26, 2013, 17:38:59 »
Uh, tale build je še iz bete, ko so še bli potrebni techlabi in ko so reaperji bli hitri + enako močni, kot stari reaperji. Zdej ni to več to, kar je blo.. :) early Helion Viking sesujeta build.