Avtor Članek: Shootmania Storm - Open Beta  (Prebrano 2513 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji Cheesey

• Infestor
  • Sporočila: 211
    • Poglej profil
Shootmania Storm - Open Beta
« dne: Februar 12, 2013, 12:48:43 »
Torej danes, čez dan se bo začela open beta za Shootmanio. Sam jo že igram kake 2-3 tedna in mi je zadeva dost cool :D, blo bi pa še bolj cool če bi blo več slovencev, ker trenutno sva en mal lonely z Voncometom :D.

Shootmania je arena FPS, competative mode se imenuje elite in je sicer 1v3. Attacker ima rail gun, tri armorja (kar pomeni, da ga morejo 3x zadeti defenderji da je izločen). Cilj attackerja je, da v 45 sekundah izloči vse defenderje (trije) ali pa v zadnjih 15 sekundah captura pole (flag). Medtem pa defenderji imajo en armor (pomeni, če ga attacker enkrat zadane je gotof) in pa uporabljajo rocket launcher (zdej je glih nov patch sicer prišel, ki attackerjem omogoča izbiro med tremi orožji in sicer Laser, Rockets ali pa Nucleus ampak več o tem bote vidli v igrci, ker tudi sam še nisem dosti preigral na novmu patchu). Vsi lahko tudi walljump-ajo (skočiš proti zidu in se odrineš od njega :D), kar ti da res veliko možnosti za attackanje/defendanje.
Zadeva tudi omogoča community-u delanje novih map in mode in sicer tudi uradni map pool IPL-a je sestavljen iz map, ki so jih naredli playerji.

Sama igra ima veliko potenciala, saj so jo že nekateri večji turnirji pobrali. Npr. IPL, ESWC, Dreamhack (sicer je imel manjši turnir ampak naj bi bil main stage na naslednjem - samo govorice, še nepotrjene). Zanimivo je tudi, da dost quake projev menjuje na shootmanio in sicer katere sem videl/igral proti Rapha, Cypher, Strenx, av3k, Stermy pa še dost drugih.

Mislim, da je to tko na hitr kukr tuk upisal špil. Open beta je zastonj in bo trajala vse do uradnega releasa špila (trenutno je napovedan za 10. 4. 2013) ampak potem bo pa treba igro kupit, čeprav cena naj ne bi presegala 20€.

Če bote probal lahk napišete tle vaš, pa gremo kej skup odigrat :).

Še en posnetek enga dobrega matcha:
« Zadnjič urejano: Februar 12, 2013, 13:21:45 od Cheesey »

Ni na liniji KillerBee

• Mutalisk
  • Sporočila: 451
    • Poglej profil
Re: Shootmania Storm - Open Beta
« Odgovori #1 dne: Februar 12, 2013, 13:14:46 »
Jst sm tud beto igral par tednov nazaj in me zadeva ni prepričala. Zadeva je preveč arkadna za moj okus. Halo bi še nekak preživel, tole letenje po zraku je pa mal preveč.

Ni na liniji Jutranjo

• Infestor
  • Sporočila: 233
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: Februar 12, 2013, 13:34:21 »
Video zgleda kul, sam ne vem kak je sam movement za igralca še :D če se podobno arkadno kot UT al pa Quake bo to super.

Format se mi zdi čuden, 1v3, a to je edini mode al lahk tut 3v3, FFA? Kolk bo to podobno za mape kot z Trackmania player made progami?

Pa kk je to z orožji, powerupi, healthom? Nič ni za pobirat?
« Zadnjič urejano: Februar 12, 2013, 13:37:00 od Jutranjo »

Ni na liniji Cheesey

• Infestor
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: Februar 12, 2013, 13:47:11 »
Modov je ogromen in še sam nisem vseh preigral. FFA obstaja :D 3v3 pa nisem ziher. Mislim da je 5v5. Drugače ta mode k sm js dal je pač competative (se igra na turnirjih in podobno), čeprav sm videl že da nekateri igrajo tudi joust 1v1 (ampak tega še sam nisem sprobal). Za pobiranje powerup pa tega ni. Vsaj ne še, ker nadeo še sami dost spreminjajo igro. Premikanje je podobno UT in quake (čeprav je še noter ena stvar, ki se imenuje stamina in s tem lahko dlje skočiš/hitreje šprintaš) Glede tistih programov pa ne vem kaj misliš :(, ker nism neki igral TM.

Ni na liniji Lay-Z

• Infestor
  • Sporočila: 147
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: Februar 12, 2013, 13:53:34 »
Trackmania nations/united in ostale verzije so meli enega izmed boljših community-jev kar se tiče costum made map, avtov (Skinov), preprosto vsega. Sam community je naredil strani kjer se vse sharea in način nagrajevanja, prepoznavnosti. Nekaj časa nazaj sem bil zelo v track making za nations/united :) In ljudi ki so igrali to igro so bili, kar se tiče zrelosti nad vsemi kar sem jih do sedaj spoznal.

Mislim da je Jutranjo mislil to, kako so se igralci zavzeli za vse in naredili.

http://united.tm-exchange.com/
http://www.trackmania-carpark.com/

Sam Nadeo podpira te stvari. Najverjetneje bom poizkusil Shootmanio, vendar se bolj nagibam k temu da si nabavim Trackmania Stadium, ko pride ven :)

Ni na liniji Cheesey

• Infestor
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: Februar 12, 2013, 13:58:49 »
Aja, če je to mislil potem lahk rečem, da ljudje res ogromno delajo mape/skine in podobno. Ker je res ogromno custom mode/map že.

Ni na liniji Andre

• Corruptor
  • Sporočila: 554
  • He said "hi", I said "fuck off". - IdrA
    • Poglej profil
« Odgovori #6 dne: Februar 12, 2013, 16:24:27 »
Tole bo pa treba probat.

Sicer sem pa slišal, da je to nek Quake za scrube. Nič čudnega če VonComet pa Cheesey edine dva igrata. :D

Ni na liniji Jutranjo

• Infestor
    • Poglej profil
« Odgovori #7 dne: Februar 12, 2013, 16:33:23 »
Trackmania nations/united in ostale verzije so meli enega izmed boljših community-jev kar se tiče costum made map, avtov (Skinov), preprosto vsega. Sam community je naredil strani kjer se vse sharea in način nagrajevanja, prepoznavnosti. Nekaj časa nazaj sem bil zelo v track making za nations/united :) In ljudi ki so igrali to igro so bili, kar se tiče zrelosti nad vsemi kar sem jih do sedaj spoznal.

Mislim da je Jutranjo mislil to, kako so se igralci zavzeli za vse in naredili.

http://united.tm-exchange.com/
http://www.trackmania-carpark.com/

Sam Nadeo podpira te stvari. Najverjetneje bom poizkusil Shootmanio, vendar se bolj nagibam k temu da si nabavim Trackmania Stadium, ko pride ven :)

A ne bo nov stadium tudi zastonj?

Ni na liniji Lay-Z

• Infestor
    • Poglej profil
« Odgovori #8 dne: Februar 12, 2013, 18:26:02 »
A ne bo nov stadium tudi zastonj?

Mislim da ne. Oz. nisem še prepričan. Mogoče pa je, da bo.

Ni na liniji Jutranjo

• Infestor
    • Poglej profil
« Odgovori #9 dne: Februar 12, 2013, 22:23:31 »
Probal sem zdaj igro, movement sistem mi je ful čuden samo bo mi pomoje veliko bolj všeč ko ga enkrat razumem. Vsaj ni sranje tko CoD2/itd., lahk vsaj nekaj narediš za premikanje.

A mi lahk ti al pa comet poveta:

1. Kako walljumpat? Videl sem folk, ki to dela
2. Orožja se menjajo glede na to kje stojiš, ampak sam na enih mapah? Kk vidiš kje so tiste area?
3. Kako deluje tvoj momentum? Za šprint al boost moram držat space, ampak to lahk sam potem ko skočim? Zdi se mi kot da se hitreje gibljem tut potem ko spustim space ampak sam dokler grem v ravni črti ne navzgor. Kako točno to deluje?

Najbolj mi je pri srcu orožje ki ni hit scan :D <3 :D

Ni na liniji thOr

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1472
    • Poglej profil
« Odgovori #10 dne: Februar 13, 2013, 01:21:53 »
o fuj fuj fuj fuj stran s tem :bruhuhu:

pejte fantje raj quake live/warsow igrt

Tipi so proje like k1llsen, strenx, stermy etc. podkupl da so začel igrt in da bo to nasledn nov FPS game, men vse deluje čist preveč posiljeno. Sj kokr vem se je strenx naprimer že nazaj na quake live vrnu, shootmania ne vem, men je crap lahk pa da se motim in sem mal preveč elitističen.

tk da ja, gogo quake live better :)

Ni na liniji Lay-Z

• Infestor
    • Poglej profil
« Odgovori #11 dne: Februar 13, 2013, 01:25:07 »
o fuj fuj fuj fuj stran s tem :bruhuhu:

pejte fantje raj quake live/warsow igrt

Tipi so proje like k1llsen, strenx, stermy etc. podkupl da so začel igrt in da bo to nasledn nov FPS game, men vse deluje čist preveč posiljeno. Sj kokr vem se je strenx naprimer že nazaj na quake live vrnu, shootmania ne vem, men je crap lahk pa da se motim in sem mal preveč elitističen.

tk da ja, gogo quake live better :)

Quake Live je že prestar in daleč za cajtom kolkr jst vem...

Ni na liniji thOr

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1472
    • Poglej profil
« Odgovori #12 dne: Februar 13, 2013, 01:29:03 »
nope bro :) en recent video

Also, shootmania je bla pay2play, zj menjajo na free to play, to mal pokaže da so v škripcah :P

edit: drgač kokr vem ma 2gd v projektu nov fps, reborn, mogoče bo kej iz tega
« Zadnjič urejano: Februar 13, 2013, 01:40:49 od frOzen »

Ni na liniji Jutranjo

• Infestor
    • Poglej profil
« Odgovori #13 dne: Februar 13, 2013, 01:59:39 »
A pa lahk že brez 60€ na leto naročnine narediš svoj server? QL mi je sicr veliko boljši kot tole, čeprav sm noob

Ni na liniji jurch

• Mutalisk
  • Sporočila: 330
    • Poglej profil
« Odgovori #14 dne: Februar 13, 2013, 10:31:48 »
Lahko bi se šlo kak QL match (mal derailamo ampak vseen  :))