Avtor Članek: LotV multiplayer pogovori  (Prebrano 16972 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
  • Sporočila: 1438
    • Poglej profil
LotV multiplayer pogovori
« dne: Junij 11, 2013, 13:40:18 »
Pogovori o vsem kar si ne zasluži lastne teme.  :)

Tukaj potekajo samo pogovori o multiplayerju. Za singleplayer pogovore obstaja druga tema. Pogovori, ki se ne tičejo Starcrafta pa sodijo v Brez zavor.
« Zadnjič urejano: November 23, 2015, 18:45:50 od JJ »

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
Odg: Balance pogovori
« Odgovori #1 dne: Junij 11, 2013, 13:48:04 »
Ok, jaz mislim, da je sledči protossov strategy OP:

Odpre z 6-7 voidrayi, s katerimi prisili zerga, da massa hidre nato pa switcha na collosuse in te povozi, ker collosus enostavno stopi hidre.

Nimam ideje, kako bi to sploh lahko countru, ker če ne boš massu hidre te bo fental, corruptorjiso pa itak fail proti voidom.

Ideje?

Ni na liniji Hren

• Mutalisk
  • Sporočila: 455
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: Junij 11, 2013, 14:12:03 »
Double upgrade lings, da deniaš third; queeni in spori za obmambo; techaš na hive na 3 bazah, potem pa narediš kompozicijo, glede na njegovo vojsko... če je res pure airtoss hydre/infestor, če ima air samo za map control in gre potem robo pa ultre. Tak je moj okviren gameplan in imam (za svoj nivo) solidne rezultate z njim.

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: Junij 11, 2013, 14:31:01 »
6-7 voidov, pol pa 4-5 collosusov + stalkers + zealots.??? On sploh ne gre na tretjo ampak te allina ko nardi cca. 5 collosusov. Kar je pa zlo hitr. Pozabi tle na hive pa ultre, ker ne boš mel nikol dovolj gasa.

Ni na liniji Hren

• Mutalisk
  • Sporočila: 455
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: Junij 11, 2013, 15:09:36 »
Če ima on gas za toliko colossov/voidrayov iz 2 baz, bi moral ti imeti več kot dovolj za ultre iz 3 baz. Sicer pa, kot sem rekel, meni tak strat lepo deluje v praksi in ne samo v teoriji.

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: Junij 11, 2013, 15:17:35 »
No ja, jst dejansko nism mogu tretje vzet.  :)

Verjetno sm samo slabo igral, bom naslednjič, ko bo prišlo do tega probu tvoj tactics.

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
« Odgovori #6 dne: Junij 11, 2013, 15:31:49 »
Za vzet tretjo upoštevi standardni ZvP build s 3 hatchi pred Lair (gas je pač preferenčen, al vzameš 2 pri 6:00 al kako je že, ali pa enega prej za speed in pol adjustaš). S tem buildom je tvoj cilj, da Ohraniš tretjo pred napadi, torej da braniš - pa ti je ne bo potrebno kasneje "vzemat". Sicer pa kar je Hren rekel - to je edini smiselni counter zaenkrat, oz. je najbolj optimalen.

Če si prepričan, da je Protoss šel pol direkt na robo in ni dodajal Stargateov je lahko mass muta ling iz 2 baz tudi rešitev. S to strategijo samo pazi, da gre skorajda ves gas v mute in da jih skos delaš, dokler ne braniš all-ina.
Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
    • Poglej profil
« Odgovori #7 dne: Junij 12, 2013, 06:11:47 »
Nevem, al naj te stvari zdej sem postamo, al kam drugam, ampak here goes:

situation report by Blizzard balance team: http://us.battle.net/sc2/en/blog/10210613
še TeamLiquid tema: http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=416851

na tapeti sta predvsem 2 enoti: Voidray & Widow Mine. See for yourself. :)

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
    • Poglej profil
« Odgovori #8 dne: Junij 12, 2013, 07:57:39 »
Brezveze sploh še kej pričakovat od blizzarda. Res je ful dobr, da so mine nadomestile tanke kot primary splash unit. In nej mi kdo pove, kakšen skill rabjo mine za uporabo. burrow and unburrow. Res heavy micro morm rečt. Najboljše so pa une, k zgubiš en kup enot, k je terran nastavu mino na RANDOM plac na mapi. Ampak čist z vsako grupico enot pa tud ne bom overseerja pelu, pa gledu usak pixel na minimapu, da ne bojo moje enote automatsko zalaufale v mino. To, da pa use balancajo na pro level se mi zdi neumno.

No uglavnem včeraj sem dejansko testiral voidraye na NA ladderju, kjer sem igral proti 6 platinumom in 8 diamondom. V vseh igral sem rushal na voidraye in napadu, ko sem jih mel 4, zadaj sem jih pa še naprej producal. Rezultat: 14 zmag 0 porazov.

Enostavno queeni in spori so premal za defendat to, hidre pa umrejo v manj kot sekundi.

Not to strong they sey  >:(

Res me zanima razmerje zmag na ladderju po rasah, glede na ligo.

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Sporočila: 1039
  • Team PRIME
    • Poglej profil
« Odgovori #9 dne: Junij 12, 2013, 08:16:22 »
Haha :)

Kar sem se naučil je, da na tem forumu balance za nas, ki smo pod masterjem ne obstaja... Zatorej balance problemov ni  ;) verjetno moraš samo spremeniti svojo igro in biti boljši od svojega nasprotnika.
Glede min in TvZ. Sam sem začel v tem matchupu nazaj uporabljat tanke saj je trenutni meta zerga neumen in poln nekih cheesov, katere se pa da s tanki odlično ustavit.

Ni na liniji Hellboy

• Corruptor
  • Sporočila: 555
    • Poglej profil
« Odgovori #10 dne: Junij 12, 2013, 11:19:27 »
Bravo Sedative, upam da tud resno misliš in nisi samo sarkastičen.

Ne moreš balancat pro playa in hkrati met balance v nižjih ligah kjer se igra narobe in dela ogromno napak...največ kar lahko blizzard nardi je, da balanca top play in naredi igro zabavno za ostale. Več res ne vem kaj lahko pričakuješ...če napreduješ v skillu, boš dobil promotion, ne glede na vse ''imba'' zadeve, ki so te prej ovirale in si jih kriviu za vsak svoj poraz ;)

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
  • Sporočila: 1438
    • Poglej profil
« Odgovori #11 dne: Junij 12, 2013, 11:48:31 »

Ni na liniji thOr

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1472
    • Poglej profil
« Odgovori #12 dne: Junij 12, 2013, 13:21:39 »
Haha :)

Kar sem se naučil je, da na tem forumu balance za nas, ki smo pod masterjem ne obstaja... Zatorej balance problemov ni
  ;) verjetno moraš samo spremeniti svojo igro in biti boljši od svojega nasprotnika.
Glede min in TvZ. Sam sem začel v tem matchupu nazaj uporabljat tanke saj je trenutni meta zerga neumen in poln nekih cheesov, katere se pa da s tanki odlično ustavit.

Tud jst upam da nisi sarkastičen, ker dejansko je to res. Ukvarjanje z balancom na nižjih levelih je pointless (v smislu blameanja lossa na balance) ker moreš svojo mehanko/build orderje/army composition/engagements zbolšat. Z balansom se ukvarjajo proji, pa še tkrt je vprašljivo :D

Lahko se pa seveda debatira o balancu, tuki ne vidm nobenga problema :)

Featon debatirati kaj je lahko kaj ne, ne vem. Ja mino postavt je lahko in za zerga dost težek postopek da se ukvarja z njimi. Ampak prav tako je problem za terrana ko se mu proti grupi marincov rollajo speedbanelingi pa infestorji. Ali pa ko se mu zerg razpase čez celo mapo. Vsak rasa ma neke "lahke" stvari k otežijo delo za drugo raso. Ne sam iz ene perspektive gledat ;)
« Zadnjič urejano: Junij 12, 2013, 13:26:44 od thOr »

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
    • Poglej profil
« Odgovori #13 dne: Junij 12, 2013, 13:35:01 »
Tud js se strinjam, da nima smisla whinat, katero enoto bi blizzard mogu spremenit, če na pro sceni ni preslaba ali premočna. To je obvious, če hoče e-sport obstat.

Nekaj povsem drugega pa je realen problem določenih strategij v nižjih ligah (tudi v masterju se pojavi ta problem, da ne bo kdo mislil, da smo pa mi tako pro, ko smo master - kilometre od tega..). In mass voidray je realen problem, ker strategija exploita slab anti-air zerga.

Pravilen pristop bi bil tak, da se vpraša, kakšno strategijo NIŽJE LIGE uporabit za counter temu - in pomoje je najboljši strat dejansko mass ling roach oz. mass ling-baneling! Basically ko poscoutaš kopičenje voidrayev (če sta več kot 2 si lahko kar 100% kaj se dogaja v nižjih ligah), se fokusiraš na masovno produkcijo speedlingov in vzameš baneling nest - tvoj plan je protossa, ki je na 2 bazah, preprosto ubit, preden namassa dovolj voidov. Massanje voidov bo porablo veliko gasa, pa tudi mineralov in načeloma protoss ne bo imel skoraj nič za branit. Lingi in banei so tukaj fajni zato, ker jih maš veliko in ne umrejo tako hitro kot roachi proti voidom (relativno gledano).

Protoss bo sicer imel nekaj sentrijev oz. bo še kakega warpal not ampak če se pametno umakneš, ko vrže FF (in ne stojiš pod voidi), boš po par napadih prodrl v bazo. Če pa bo konstantno metal dol sentrije in še ostali ground, si pa preprečil mass void strategijo že samo s tem.

Pazit morš pa na to, da ne massaš lingov in baneov do absurdnih vrednosti - ko imaš neko smiselno vojsko in groziš, da ga boš ubil, je to to - ti groziš, zadaj pa dronaš in techaš v hydraliske + eventually spire. Hydraliske bi po nekaj grožnjah napada že moral met pripravljene na produkcijo tako da če pač ne gre, greš domov in si succesfully dobil ven dovolj hider ter ekonomsko prednost.

Zdej master igralec bo znal izkoristit tvoj fail-napad in bo naredu ravno dovolj, da brani, vmes pa harassal itd itd.. nekdo, ki ni master, bo pa otrpnil in ali massal ground na 2 bazah, ko boš ti na 3, ali pa vztrajal z voidi in umrl. Izkoristi agresiven ling-bane play v nižjih ligah, ker isti strati niso enako učinkovitih lige od lige gledano. Tudi 2 base roach-ling je viable v platinum recimo, v master pa se ti samo smejijo..

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
    • Poglej profil
« Odgovori #14 dne: Junij 12, 2013, 13:39:12 »
Hm lepo indigo tnx. Cilj teme je izpolnjen :D

Glede roachling timing pa že v plat ne deluje več. Stestirano :)