Avtor Članek: LotV multiplayer pogovori  (Prebrano 16976 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji Timogrozni

• Infestor
  • Sporočila: 139
    • Poglej profil
Odg: Balance pogovori
« Odgovori #30 dne: Junij 13, 2013, 23:41:11 »
a je res problem dumpat v late game pvzju minerale?
normalno itak tossi floatajo okol 5k mineralov pa zlo mal gasa...

pac ja, swarm host so dost mocni v late game zvpju, ampak se jih da fentat na mapah, kjer je velik attack routov...
ideja je da jih dobis vn iz pozicije, pol pa mu zjebes swarmhoste z dobrimi stormi...ampak ja, je tezji za tossa kot za zerga.

drgac je pomojem najvecji problem atm hellbat dropi pa speedivacki v late game zvtju...pac zerg gre hive vojsko ki je POCASNA ce se hoce tepst z MMM Hellbat/Mine/Tank ki ma 3-3, pol pa terran rece jebi se pa te forca v base race scenario tko da ti dropa POVSOD. Pac sej se da igrat, sam je full tezko igrat kt zerg (pac nazalost static def ne pomaga k dodajo marauderje v drope...

ZvZ je pac tko zlo...ZvZ...-Timogrozni 26.04.2013
ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
« Odgovori #31 dne: Junij 14, 2013, 06:35:47 »
za mene najbolj problematični enoti so swarm host (pvz) pa hellbats (tvt) ostalo se mi zdi vse managable. če ne štejem da proti zergu (pvz) ne vem več kako standardno zmagat macro game

Glede swarmhostov; morda ti tole kej pomaga:

Morda tudi ne, pač worth a shot gledat. Je pa čist sveže, od danes.
Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Sporočila: 1039
  • Team PRIME
    • Poglej profil
« Odgovori #32 dne: Junij 14, 2013, 11:54:40 »
ZvT.

Najlažji matchup by far.
Za zerga seveda...
Al pa je NA tak v kurcu...

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
    • Poglej profil
« Odgovori #33 dne: Junij 14, 2013, 12:12:03 »
ZvT.

Najlažji matchup by far.
Za zerga seveda...
Al pa je NA tak v kurcu...

More information needed.

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #34 dne: Junij 14, 2013, 12:15:45 »
Oh comeon Sedativ.

Si že kdaj igral SC2 , da bi mogu preden kam stopiš gledat, da ni kakšna mina kje, pa met oči na pecljih fiksirane na minimap da te bo kakšen drop kje....?

Ni na liniji firefly

• Mutalisk
  • Sporočila: 474
    • Poglej profil
« Odgovori #35 dne: Junij 14, 2013, 12:44:13 »
"Al pa je NA tak v kurcu..."

To bo to  :D
Starcraft players "finger" better

Silver Terran, Master Knaufar

Ni na liniji Meddex

• Infestor
  • Sporočila: 134
    • Poglej profil
« Odgovori #36 dne: Junij 14, 2013, 12:45:41 »
Ah dejte no pri vseh treh rasah je treba gledat na minimap brez pardona...in če se prav spomnim ma zerg tudi svoje mine če se jih seveda spomne uporabit :)

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
    • Poglej profil
« Odgovori #37 dne: Junij 14, 2013, 13:03:08 »
Ah dejte no pri vseh treh rasah je treba gledat na minimap brez pardona...in če se prav spomnim ma zerg tudi svoje mine če se jih seveda spomne uporabit :)

Tole je zelo dober point, namreč ob vsemu skeniranju creepa in preprostem arhitekturnem problemu, zaradi katerega ni optimalno delat Ravenov dokler ni ultra-late game, so baneling mines res grozljiva stvar za terrana. Js srčno upam, da Zergi ne začnejo redno uporabljat tega..

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Sporočila: 1039
  • Team PRIME
    • Poglej profil
« Odgovori #38 dne: Junij 14, 2013, 13:33:04 »
More information needed.

Na NA igram zerga.

Po parih igrah (vse skupaj s prejšnjo sezono mislim da okoli 30) sem prišel v gold.
Ne znam niti enega builda. Vse kar delam je 15 hatch 15 pool (samo to dvoje) naprej pa po občutku. Ne vem hotkeyev za upgrad-e. včasih pozabim creep spreadat, ali pa celo evo chamberje. V glavnem noob.
Seveda zato nimam pojma kak se špila ZvZ. ZvP mi je v osnovi recimo jasno.
Vendar pa vedno ko igram ZvT sem prepričan da bom zmagal, ker mi je pa res v izi. Tak pregled nad mapo kot ga imaš z zergi ga nima noben. ko maš enkrat creep dovolj daleč pa par overlordov po mapi ti ne more uidit nič.

Zaj pa glej to... Terrane igram že od leta 2010 pa sem samo gold (oz. low plat). Z zergi se malo zajebavam pa sem tudi gold. Nevem no men to vseeno neki pomeni.

Al pa kot sem rekel, je NA v kurcu. Jebi ga.

EDIT: pa pazi to, nisem samo gold ampak high gold...

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
    • Poglej profil
« Odgovori #39 dne: Junij 14, 2013, 13:36:50 »
NA gold je silver EU.  :D

Ni na liniji KillerBee

• Mutalisk
  • Sporočila: 451
    • Poglej profil
« Odgovori #40 dne: Junij 14, 2013, 14:11:23 »
Ponavadi je tako, da ko zamenjaš raso ti je nek cajta tista nova rasa velik bolša. Ampak to še ne pomeni, da je res. Gledal sm PokeBunnyja, ko je switchal iz Terranov na Protosse in je cel cajt na streamu govoru, kako je s protossi velik lažje igrat, da ne more verjet itd. To je samo zato, ker ti mehanika same rase omogoča drugačen način igranja v katerem misliš, da ni ovir. Ko boš pa enkrat naletel na tisto blokado in tistih par primerov, ko se ti bo zdelo, da ne morš nič nardit, boš začel pa drugače govort.

Full je pritoževanja na balancom ... in skos bo ... in verjamem, da igra nikol ne bo popolnoma uravnotežena. Ampak, da je blizardu ratalo naredit 3 rase, ki so tako različne in ki imajo tako različen način igranja in so bolj ali manj uravnotežene, je samo po sebi neverjetno. Oni bi lahko za vsako enoto naredili popolnoma enake karakteristike in samo zamenjali skine (kar dela večina razvijalcev), ampak so vedeli, da če hočejo naredit zanimivo igro, da more bit način igranja rase drugačen.

Ni na liniji INnoVation

• Hydralisk
  • Sporočila: 94
  • Team PRIME
    • Poglej profil
    • http://www.teamprime.si
« Odgovori #41 dne: Junij 14, 2013, 14:16:00 »
NA gold je silver EU.  :D

Kokr sem jaz igral se mi zdi NA ter EU isti smorn, vsaj okoli gold/plat. Kar se pa tice KR se mi pa zdi da je dosti tezje :) 

Gear:
- Razer BlackWidow Keyboard
- Razer Mouse Bungee
- Razer DeathAdder  Mouse
- Razer Goliathus Alpha L - Control Mouse Pad
- Sennheiser PC 350 Pro Headset
- DXRacer Chair

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
    • Poglej profil
« Odgovori #42 dne: Junij 14, 2013, 14:48:32 »
Ponavadi je tako, da ko zamenjaš raso ti je nek cajta tista nova rasa velik bolša. Ampak to še ne pomeni, da je res. Gledal sm PokeBunnyja, ko je switchal iz Terranov na Protosse in je cel cajt na streamu govoru, kako je s protossi velik lažje igrat, da ne more verjet itd. To je samo zato, ker ti mehanika same rase omogoča drugačen način igranja v katerem misliš, da ni ovir. Ko boš pa enkrat naletel na tisto blokado in tistih par primerov, ko se ti bo zdelo, da ne morš nič nardit, boš začel pa drugače govort.

Full je pritoževanja na balancom ... in skos bo ... in verjamem, da igra nikol ne bo popolnoma uravnotežena. Ampak, da je blizardu ratalo naredit 3 rase, ki so tako različne in ki imajo tako različen način igranja in so bolj ali manj uravnotežene, je samo po sebi neverjetno. Oni bi lahko za vsako enoto naredili popolnoma enake karakteristike in samo zamenjali skine (kar dela večina razvijalcev), ampak so vedeli, da če hočejo naredit zanimivo igro, da more bit način igranja rase drugačen.

+1 lepo napisano

Ni na liniji Timogrozni

• Infestor
  • Sporočila: 139
    • Poglej profil
« Odgovori #43 dne: Junij 14, 2013, 15:27:35 »
Nr. 1 comment of the year:
''When you ask a player of ANY race what unit they hate the most, they will probably answer hellbats.'' -Mouz Illusion 2013
ZvZ je pac tko zlo...ZvZ...-Timogrozni 26.04.2013
ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

Ni na liniji Hren

• Mutalisk
  • Sporočila: 455
    • Poglej profil
« Odgovori #44 dne: Junij 14, 2013, 15:41:36 »
Mogoče je pa to znak, da bi moral dokončno zamenjati raso Sedative :)? Povsem možno je, da ti tak reaktiven stil zergov bolj odgovarja in imaš zato več uspehov. Tudi jaz sem igral terrane prvo leto in se mi je igra po switchu relativno hitro drastično izboljšala, saj mi je bilo macroanje z zergi neprimerno lažje.