Avtor Članek: ZvT engagement  (Prebrano 1169 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
ZvT engagement
« dne: November 08, 2013, 20:18:38 »
Lepo prosim, če mi nekdo razloži kako za fak engejđaš 200 food tossa (cca. 7-8 collosus, cca. 10 voidrayi ostalo pa polno zealotov pa stalkerjev) z 200 food zergom (roach/hydra & viper).

Problemi:
- Hydre se stopijo nekak v dveh sekundah
- Pullaš 3 al pa 4 collosuse, še vedno jih ostane preveč, da bi lahko kej naredu.
- Blinding cloud je useless, ker se samo mal premakne pa ga negira.
- Coruptorji so usless, ker ma voidraye
- 1x stran pogledaš, pa un enkrat potegne z collosus čez tvojo vojsko pa je itak že konc.
- Sam še storm nej doda v to kompozicijo pa je praktično nepremagljiv al se samo meni zdi tko.

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
Odg: ZvT engagement
« Odgovori #1 dne: November 08, 2013, 20:41:26 »
V naslovu maš ZvT! ;D

Jaz sicer nisem kvalificiran zares, da bi svetoval za ZvP, ampak vseeno bom napisal moje mnenje. Vrjetno ti bo kdo odgovoril, da pač engagi na pravi poziciji in da pleši okoli ter fajn uporabli viperje, ampak pomoje je key v corrupterjih.

Jaz bi šel malo bolj light na hydrah (18-12 max) in bolj na upgradanih mass roachih; potem pa bi dodal lepo mero corrupterjev (cca 14+, do 18 morda). Corrupterji se bodo tepli z voidrayi in bodo služili dvojni funkciji - če zmagajo s pomočjo hider, bodo countrali colosse, če pa ne, pa bodo medtem voidrayi strelali corrupterje in ne tvoj ground army. Nekaj rabiš, da zaposliš voidraye in pač delat morš vojsko, ki bo z njo engagala.

Vsi protossi mi pravijo, da majo več težav z dost corrupterji, kot pa z nekimi finesami a la Viper in infestor.
Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA

Ni na liniji Hren

• Mutalisk
  • Sporočila: 455
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: November 08, 2013, 23:32:15 »
Bo plesanje (kajtanje) z viperji verjetno se najboljsi odgovor (imo). Druga moznost je seveda, da vržeš vojsko in potem tech switchas v max mute ali pa ultre. Če nimaš ekonomije pa tough shit :).

Ni na liniji Timogrozni

• Infestor
  • Sporočila: 139
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: November 09, 2013, 01:13:57 »

Queens and Ultras, the answer to all your problems :D
 :zerg: :zerg: :zerg: :zerg: :zerg: :zerg:
Aja, lahk si pa dolgocasn asshole pa gres mass swarmhost, mass curroptor pa ene 3 viperji, medtem ko sedis na gnezdu sporov pa spinov....but yea, ultra queen/hydra + later infestors je pomojem bol fun, pa se bolso kontrolo nad igro mas, ker imas mocnejso vojsko in se ne zanasas na miljon statick D-ja da ti prezivi op swarmhost army.
« Zadnjič urejano: November 09, 2013, 01:16:51 od Timogrozni »
ZvZ je pac tko zlo...ZvZ...-Timogrozni 26.04.2013
ㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋㅋ

Ni na liniji Grimmjow

• Baneling
  • Sporočila: 46
  • Go hard or go home
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: November 09, 2013, 10:36:43 »
V glavnem, če ma 7-8 colossusov, pa 10 void rayev ti si pa na roach hydra ti sam bom več ne pomaga :D

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: November 09, 2013, 16:32:28 »
Ja hvala vsem za odgovore. Zdej pa vadt predloge :)

Sam k je tok težko pridt do takega fajta, ker je ponavadi že prej konc :D

Ni na liniji skoflek

• Mutalisk
  • Sporočila: 336
    • Poglej profil
« Odgovori #6 dne: November 09, 2013, 17:08:13 »
indigo bi naredu cca 15 curroptorjev proti 10 void rayom, to je verjetno najslabš kar lahko nardiš, mogoče ubiješ enega al pa 2 void raya :) poleg tega bi naredu več roachev kar je druga najslabša stvar ki jo lahko nardiš, roachi so dobri proti gateway units, late game proti high tech units pa so useless če ne gre toss mass archons.
Bi se pa strinjal z Hrenom, sploh če nima high templarjev se osredotoči na obduct high tech unitsov za kar rabiš dober position in dober control, medtem pa poskušaš nardit switch v mute ali ultre ampak mute so boljša ideja če ima nasprotnik colossus voidraye. Vse to pa seveda deluje le če maš dobro ekonomijo.
« Zadnjič urejano: November 09, 2013, 17:10:17 od skoflek »

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
« Odgovori #7 dne: November 09, 2013, 17:19:24 »
 :(

My zerg so bad lol
Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA