Avtor Članek: Protoss - Wood league  (Prebrano 1758 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji Pinjata

• Queen
  • Sporočila: 15
    • Poglej profil
Protoss - Wood league
« dne: Januar 11, 2014, 14:03:47 »
Oj,

SC2 špilam od WoL-a in večinoma sem špilal zerge. Nekako brez resnega napora sem lahk bil top silver, kar mi je blo čist dost, ker špilam za zabavo, sledil sem pa logiki: gradi harvesterje - skuri ves keš - scoutaj - zgradi counter nasprotniku in zmagaj.

In to je bilo kul in sej pravim, velik dobrih, zabavnih iger.

Zdaj sem se pa odločil za protosse. Pač, zamenjat raso in suckam da smrdi. Sploh ne razumem, kako se da s to raso zmagat? Namreč zdi se mi da protoss tako POČAAASI zgradi vojsko, da je to čisto brez veze. Še dobro da ima MC, ker bi ga mass reaper al pa proxy rax drgač totalno povozil (jasno ne bi povozil Naniwe. Ampak tu ne govorimo o Naniwi).

Pripel sem tri replaye tega kak pušim, pa če se komu da, naj prosim pogleda, pa pove, kaj počnem narobe. Zdaj sicer kar slutim,d a bo folk izletel s pripombo, da rabim build vs. vsako raso - sam recimo pri zergih tega sploh nisem rabil. Expand pri 21 in all tech, pa je blo. Pol da ne bo kdorekel, naj delam na micru in tega ni in ne bo - v glavnem, razumet je treba, da je to BRONZE. Matchev ne zgubiš, ker si failal cannon rush na zergov expo in skuril 500 mineralov, ampak ker maš 2k/2k pred porazom. To prosim upoštevajte.

Evo, zdaj pa kar. :P

hvala

Ni na liniji Pinjata

• Queen
    • Poglej profil
Odg: Protoss - Wood league
« Odgovori #1 dne: Januar 11, 2014, 14:06:30 »
rep2

Ni na liniji Pinjata

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: Januar 11, 2014, 14:06:55 »
rep3

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: Januar 11, 2014, 14:30:12 »
Hja, stalkerji in 2 immortala pač ne bosta nikol ubila bio marine marauder medivac armija.

Nekaj napotkov:
- Nauči se uporabljat sentrije in FFje.
- Včasih poskautaj še kaj drugega kakor samo to, če ima expo ali ne.
- Samo amove proti nekomu ki dejansko vsaj malo micra ne bo nikoli zmagal.
- Ne chronoboostaj stavb, ki ne delajo nič
- Dejansko bronze league ni več tak, kot je bil nekaj časa nazaj, dejansko imajo ljudje v bronzu neke timinge in builde (to pomeni, da boš tudi ti moral kakšen build met naštudiran, vsaj enega         univerzalnega recimo, mogoče kakšen 1gate expand)
- Map vision!!! Vsaj rukni enega proba nekam na pot iz njegove baze proti tvoji, da boš vedel ali napada.
- Stalkers are bad, če on dela proxy 2rax marauder mkay :)

Drugače pa toss sploh ni slab. Predlagam ti, da se naučiš en macro build oz. nek timing build pa en cheese build, recimo blink stalker allin. Dela čudeže ;)

Ni na liniji Pinjata

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: Januar 11, 2014, 14:49:35 »
Super odgovor, hvala :)

Ja, scoutanje mi je pri tossih skrivnost :$ Kot zerg maš overlorde pa prve 4 linge - wohoho visiona. Kot p pa hm ... probes&sentries?

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: Januar 11, 2014, 15:16:58 »
Halucinated phoenyx al pa halucinated oracle, pa ga mogoče prssilš, da nardi par sporov :)

Ni na liniji indigo

• Moderator
  • Viper
  • **
  • Sporočila: 1427
    • Poglej profil
« Odgovori #6 dne: Januar 11, 2014, 15:31:43 »
Replayov še nisem pogledal (morda jih bom šele ju3, ker ni časa danes), vseeno pa bi ti rad dal nekaj info glede Protoss race, ki so univerzalni.

- Protosse skoraj ne moreš igrat "freestyle", kot lahko Zerga, ker je rasa tako narejena. Če boš ostal na Protossu nekaj časa, boš moral sprejet dejstvo, da se naučiš po 1 build za vsako raso. Konec koncev to sploh ni bawbaw, z buildom je še lažje igrat, tudi če igraš ful casual in samo občasno. To ne pomeni, da če ne slediš buildu 100%, da ne boš nikoli zmagal, ampak poskušaš sledit smernicam builda medtem ko defendaš po svoje, če je treba.

- Protoss ima tudi zaradi močnih, dragih in na več načinov uporabnih enot ta problem, da lahko TAKOJ umre, če se ne naučiš par "for", ki te ohranijo pri življenju, dokler tvoj build ne dobi strukture.

Najosnovnejši primer je recimo Zealot v wall-inu, ko igraš proti Zergu. Rabiš wall na expandu, hkrati pa izhod/vhod - in da ne pride notri 16 lingov, potrebuješ pač Zealota na hold position, ki ga umakneš, ko greš ven.

Potem je tu Sentry - namesto zealota in pri večjih napadih boš moral začet uporablat Forcefield spell, ker je Protoss tako narejen, da brez tega "znanja" (oz. s prakso pridobljenega skilla al karkoli) ne more konkurirat sebi primernim nasprotnikom drugih ras. Čimprej se nauči hotkey za Forcefield in kako ga vržit na rampo ali pa presekat vojsko na pol. Najbolj so uporabni, ko napadaš v neko smer, da nato blokiraš kakšno stransko pot - da torej zerg enote ne morejo priti do tebe iz obeh smeri...

Proti terranu če boš imel sentryje, vedno uporabi vsaj 1 ali 2 Guardian Shielda ko se napad začne oz. 3 sekunde prej - pa se ni treba več veliko ukvarjat z njimi na tem levelu, sja tu Forcefieldi niso tako NUJNI, so pa benefit.

- Protoss na gateway vojski ne more dolgo preživeti, razen če se odločiš za blink allin ampak moraš imet izkušnje z Blinkom. Tako da naj tvoj build vedno vključuje to idejo, da moraš najprej vzpostavit expand, nato pa čimprej izbrat nek tech - ali je to Robo into colossus / ali Stargate, ki ga prešalta v Robo in ima stargate samo za občasno napadanje; ali Stargate, ki ostane stargate :D / ali pa Templar tech, s katerim se sicer lahko odpreš, a ni tako preprosto - VEDNO pa mora templar tech sledit kot zadnja točka katerega koli builda. V lategame imaš poleg svoje prvotne izbire torej vedno zraven še templarje, ki z Archoni, Stormom in Chargom oplemenitijo Protoss vojsko in jo naredijo za eno najmočnejših lategame vojsk.

To zaenkrat. Go on the hunt for builds, ko pa pogledam replaye pa konkretno kej več povem glede tvoje igre.
Form is Temporary, Class is Permanent. ~ MMA

Ni na liniji Pinjata

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #7 dne: Januar 11, 2014, 21:32:30 »
Citiraj
- Protosse skoraj ne moreš igrat "freestyle", kot lahko Zerga, ker je rasa tako narejena.

toj verjetno to :(

Nisem si mislu da je taka razlika.

Ni na liniji firefly

• Mutalisk
  • Sporočila: 474
    • Poglej profil
« Odgovori #8 dne: Januar 13, 2014, 10:47:30 »
Proti bronze teranom je 4 gate za free zmage. Drugače pa colososs OP. Ali pa storm. No, pa na oricl ne pozabi  ;D Kako preživiš early harras že veš, potem imaš pa ulala možnosti prot teranom!
Starcraft players "finger" better

Silver Terran, Master Knaufar

Ni na liniji TheForte

• Mutalisk
  • Sporočila: 337
    • Poglej profil
« Odgovori #9 dne: Januar 13, 2014, 14:56:59 »
Ma ja switchat rase je ful težko, kr padeš 2-3 lige nižje in če si bil prej silver zerg, boš rabu kr neki cajta, da boš high bronz toss. Mehanike pa builde se že lohk naučiš kr hitr, ampak tiste instiktivne pa hitre reakcije pod pritiskom allina pa pridejo čez čas.

Ni na liniji Pinjata

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #10 dne: Januar 13, 2014, 17:59:55 »
Hvala za odgovore. Zdi se mi, da tudi malo narobe razmišljam. Načeloma sedim v bazi in gradim - in ful slabo scoutam. Če grem proti zergu FFE pol probam cannon rushat njegov expo pa tretjo. Če prov razumem je fora Pjev in Tjev da dealajo dmg? Torej - prvi val enot - attack, drugi val - attack - vse do deathballa?

thanks

Ni na liniji TheForte

• Mutalisk
    • Poglej profil
« Odgovori #11 dne: Januar 13, 2014, 18:06:04 »
Na bronz stopnji se ti ni treba ubadat s constant harrasom. Prvo se nauč en macro build, recimo FFE prot zergu, pol pa napad s kakim 2-3 colossus timingom, pa vzemaj 3. bazo skupaj z napadom, stalno reinforci recimo z worp prismom, saturiri 3. bazo itd. Lahko se tut prej zmaxaš na treh bazah pa pol napadeš, bo verjetn za začetk še bolš.

Ni na liniji Pinjata

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #12 dne: Januar 17, 2014, 13:02:57 »
No, hvala za vse odgovore. Hec je v tem, da poleg službe nimam dost cajta, da bi stvari res pilil, ampak v PvP in PvT uporabljam 2gate Robo into expand al pa attack, proti zergom pa vedno FFE. Opažam tudi, da so pri Protossih upgrejdi ful pomembni, zanimivo mi je pa tudi, kakšen harass potencial ma ta rasa (DTji, Oracli, Void rayi). Včasih harassam expote s cannoni, sestreljujem overlorde, k mi scoutajo bazo, medtem zgradim ene 4 VRje in insta win.
Se pa sprašujem kako "nardit nevaren" deathball. Ker MMM+viking mi ga vsakič razjebe. Mogoče moram še pojačat upgrejde. 

Ni na liniji TheForte

• Mutalisk
    • Poglej profil
« Odgovori #13 dne: Januar 17, 2014, 14:31:53 »
Ma ja upgranje itak skos deli, sam za lategame boš rabu tut HTje. Macro je ena stvar k se jo je itak fajn najprej naučit, druga stvar so pa engagementi. To lohk u kakem unit testerju mau potreniraš.

Ni na liniji Pinjata

• Queen
    • Poglej profil
« Odgovori #14 dne: Januar 17, 2014, 23:07:41 »
Sam HTji so tko APM demanding. :( Razn za archone.