Avtor Članek: Nakup novega računalnika!  (Prebrano 4992 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Sporočila: 1039
  • Team PRIME
    • Poglej profil
Odg: Nakup novega računalnika!
« Odgovori #30 dne: Januar 23, 2014, 12:51:12 »
ja, tist ram ne bo prava cena. Tud moj je bil okrog 50 EUR za 8GB/1600Mhz. Raje SSD kot 2TB HD :)

Ne ne, cene bodo kar taprave. Sam sem dal tisto kot zanimivost da so šle v enem letu cene rama gor za polovico. Oz. si dobo lani za isto ceno 2x več pomnilnika. :)

Na funtechu so isti rami 96 eu ;)

Ni na liniji firefly

• Mutalisk
  • Sporočila: 474
    • Poglej profil
« Odgovori #31 dne: Januar 23, 2014, 14:18:53 »
Damn... Kr neki...
Starcraft players "finger" better

Silver Terran, Master Knaufar

Ni na liniji Myers75

• Baneling
  • Sporočila: 47
    • Poglej profil
« Odgovori #32 dne: Januar 23, 2014, 15:04:16 »
Ma ja streamanje bom rajši prepustil mojstrom kot so EGJD ali Gregu :P in me sploh ne zanima. Rabim stabilno mašino ki bo služila brez problemov več let brez vsakih filozofij itd. Sedative je dal zelo dober predlog in definitivno vzamem to v obzir.  Mogoče če bo kaj extra keša stisnem gor še 120GB SSD in to je to. Sam se sestavljanja raje ne bom lotil ker potem lahko vse skupaj vržem v kanto. :P Kot pa vidim na sestavi.si za 15 bucksov mašino tudi sestavijo in testirajo. Pa upam da ne mečejo notr kakšne stare dele :rolleyes:

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #33 dne: Januar 23, 2014, 15:15:26 »
Ti uzam dele, pa pejt ke, pa glej kako ga sestavlja :D

Ni na liniji Lay-Z

• Infestor
  • Sporočila: 147
    • Poglej profil
« Odgovori #34 dne: Januar 23, 2014, 17:51:28 »
http://de.pcpartpicker.com/p/2GbbB

Vidim ta tu ogromno ljudi ne ve o čem govori, pa brez zamere. Nisem prebral celega topica, samo nekatere stvari uključno s tvojim postom da ti je prijatelj priporočil da kupiš od firme računalnik.

Kakorkoli, tu zgoraj imaš računalnik za 800€ cca brez overclocking možnosti, za to se da malce dodelati ma predpostavljam da ti ni do tega, če je, bom že dal nov build :) To kar ti je prijatelj priporočil je totalna neumnost, in ena izmed najslabših stvari ki jo lahko storiš. SSD je luksuz, in se tega moraš zavedati, je super zadeva in jo priporočam vsemu, ma če bo zaradi teh 100€grafična slabša za 100€ je ne priporočam če misliš igrati igre + SSD se lahko vedno dokupi brez problema, in še cena bo v bližnji prihodnosti vedno nižja. No ja krajši opis zakaj kakšna stvar.

CPU: i5 4570 - Odličen procesor za gaming, premaga AMD v single task procesih brez problema (Okto jedrci so bolši v več jedrnih programih/igrah, vendar je iger na trgu zanemarljivo malo, nekatere -> bf4, crysis), kljub temu bo še zmeraj zadovoljil potrebe. Nisem ti dal K verzije, ker kot že zgoraj rečeno mislim da ne bo nič overclockanja. (Beri, na strani žal ni bilo novejšega modela 4670, ki je malce hitrejši in za tistega bi se tudi jaz odločil)
MB: Simple matična plošča, ki bo zadovoljila vse potrebe. MSI je odlična in priznana firma.
RAM: Ram je ram, tukaj težko fališ ker vse firme imajo več ali manj iste proizvode. Crucial zato, ker se jaz osebno bolj nagibam k njim. Je pa ogromno izbire, kingston, G.skill, Corsair, Patriot itd.
HDD: Navaden 1TB HDD, tukaj sem mogoče malce šparal zato da sem lahko stisnil 770 v build, je še ena izbira od Seagate-a za 3€ več za katero bi se jaz odločil ker me je WD že pustil na cedilu, ampak to je le osebna izkušnja.
GPU: Za denar, pomoje, najboljša grafična ki bi jo lahko stisnil v računalnik za ta dnar (Pa ne mi omenjat AMD grafičnih, cryptovalute everybody, tko da se jih nikjer ne dobi)
Case: NZXTjev source 210. Je mogoče malo staro ohišje, vendar mi ni ostalo veliko dnarja s katerim bi se lahko igral, če bi imel malce več na izbiro bi se najverjetneje odločil za prav tako NZXT-jev H230
PSU: XFX-ov 650w bronze certified, kar bo mogoče še malce preveč za potrebe tega računalnika, vendar je SeaSonic v preobrazbi, tako da pomoje najboljša možna izbira. Za tiste ki še ne veste, SeaSonic je najboljša in najbolj priznana firma kar se tiče Napajalnikov. (ps. so še cenejše možnosti kot so SeaSonicov m12 model, vendar je starejša verzija, tako da bi bolj priporočal tistega katerega sem dal)

Za SSD pa kot sem omenil, super zadeva, vendar ta dnar raje uložim va katero drugo, bolj pomembno komponento za igranje.

Pa zavedaj se da so cene okvirne, ker so z nemških strani, v sloveniji je vse precej dražje. Če potrebuješ kakršnokoli pomoč, me lahko kontaktiraš brez problema :)

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Team PRIME
    • Poglej profil
« Odgovori #35 dne: Januar 23, 2014, 18:16:12 »
nvm
« Zadnjič urejano: Januar 23, 2014, 18:24:05 od SedativeDev »

Ni na liniji KillerBee

• Mutalisk
  • Sporočila: 451
    • Poglej profil
« Odgovori #36 dne: Januar 23, 2014, 18:35:30 »
Way to make friends Lay-Z.

Ni na liniji INnoVation

• Hydralisk
  • Sporočila: 94
  • Team PRIME
    • Poglej profil
    • http://www.teamprime.si
« Odgovori #37 dne: Januar 23, 2014, 21:15:50 »
Myers75 ne kompliciraj prevec ... pojdi oz. poklici DAR Computers ali GSracunalniki "pri obeh bos dobil zelo dobro ceno" pa bos dobil soliden I5 gaming comp v ranku priblizno 800e pa se oni ti ga bodo sestavili in ne bos imel nobenih problemov .

Gear:
- Razer BlackWidow Keyboard
- Razer Mouse Bungee
- Razer DeathAdder  Mouse
- Razer Goliathus Alpha L - Control Mouse Pad
- Sennheiser PC 350 Pro Headset
- DXRacer Chair

Ni na liniji purehope

• Viper
  • Sporočila: 1059
    • Poglej profil
« Odgovori #38 dne: Januar 24, 2014, 03:08:01 »
ne kupuj sestavljene mašine,...
Maximus VI Hero # i5 4670k # G.Skill 16GB DDR3 # Asus R9 290 #  840 EVO 500GB # WD Red 2TB # Corsair AX860i
BrusLi TheUbijačina™ powered by Corsair 750D, Corsair H100i, HHKB Pro 2 Black, Ducky Shine 3 Brown MX

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Team PRIME
    • Poglej profil
« Odgovori #39 dne: Januar 24, 2014, 09:56:33 »
Maximus VI Hero # i5 4670k # G.Skill 16GB DDR3 # Asus R9 290 #  840 EVO 250GB # WD Red 2TB # Corsair AX760
BrusLi TheUbijačina™ powered by Corsair 750D, Corsair H100i

Uu nekdo si je kupil nov komp :)

red disk imaš v kompu? Laufaš kak raid?

Ni na liniji purehope

• Viper
  • Sporočila: 1059
    • Poglej profil
« Odgovori #40 dne: Januar 24, 2014, 14:04:42 »
raid, tisina(vs black), garancija(vs barakuda), zanesljivost(black, red, blue, green)..
Maximus VI Hero # i5 4670k # G.Skill 16GB DDR3 # Asus R9 290 #  840 EVO 500GB # WD Red 2TB # Corsair AX860i
BrusLi TheUbijačina™ powered by Corsair 750D, Corsair H100i, HHKB Pro 2 Black, Ducky Shine 3 Brown MX

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Team PRIME
    • Poglej profil
« Odgovori #41 dne: Januar 24, 2014, 14:25:15 »
3 letna garancija je zakon ja. Sam sem jih sicer poknil v NAS kjer lepo počiva svn in vpn server. :)
Pri red-ih je dobr tut to da majo notri tenologijo proti tresljajem.

Ni na liniji Myers75

• Baneling
  • Sporočila: 47
    • Poglej profil
« Odgovori #42 dne: Februar 12, 2014, 11:55:44 »
Evo zgleda da se bom najbrž odločil kar za hardwareversand. Nekako sem sestavil tole mašino. Zanima me samo če mi lahko nekdo ki obvlada zadevo potrdi, da so vse te komponente med seboj kompatibilne da ne bo kakšnega začudenja kasneje. Evo še slika:

« Zadnjič urejano: Februar 12, 2014, 12:01:31 od Myers75 »

Ni na liniji firefly

• Mutalisk
  • Sporočila: 474
    • Poglej profil
« Odgovori #43 dne: Februar 12, 2014, 13:16:30 »
"delivery date unknown"... Si zihr da bo to OK?  ;D
Starcraft players "finger" better

Silver Terran, Master Knaufar

Ni na liniji SedativeDev

• Viper
  • Team PRIME
    • Poglej profil
« Odgovori #44 dne: Februar 12, 2014, 13:49:35 »
Samo v vednost. Zraven ohišja dobiš še 460 watni napajalec.