Avtor Članek: Pomoč za začetek  (Prebrano 1486 krat)

0 Člani in 1 Gost gleda to temo.

Ni na liniji rApox

• Zergling
  • Sporočila: 6
    • Poglej profil
Pomoč za začetek
« dne: Julij 30, 2014, 22:38:18 »
Lepo pozdravljeni vsi! ;)
Jutri si nabavim SC2.
Nekaj malega smo sicer preigrali v zadnjih dneh, vendar to je bilo bolj kot ne za sprostitev.

Zanima me, kako je z "uporabnostjo" posameznih ras. Nekak se mi zdi, da je Protoss najlažja varjanta, za Zerg (ki me najbolj zanima) pa očitno rabiš nekaj preigranega.

Zelo bi bil hvaležen kakršne koli pomoči, ki bi mi pomagala se vklopiti v celotno igro, predvsem kot Zerg.
Kako si ustvariti 'Hotkeye', kako graditi, koliko česa, v čem so prednosti posameznih enot in podobno.

Vem, da prosim za veliko, ampak ko gledam posnetke na Youtube, se mi zdi, da vsi vse kontrolirajo PREhitro, da bi točno videl, kaj delajo.

Hvala vsem, ki bi si vzeli nekaj časa in mi pomagali.
-rApox

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
  • Sporočila: 1438
    • Poglej profil
Odg: Pomoč za začetek
« Odgovori #1 dne: Julij 30, 2014, 23:49:14 »
Z "uporabnostjo" ras se jaz ne bi preveč obremenjeval. Igraj tisto kar ti je všeč. Drugače je pa približno tako:

Terran je verjetno najlažja rasa za popolnega začetnika, vendar je težka na bolj tekmovalni ravni. Zahteva predvsem zelo dober micro, torej upravljanje enot.
Zerg je težak predvsem zaradi macro mehanike, torej načina grajenja enot, ki ni najbolj intuitiven. Ko pa ga enkrat poštekaš ti bo veliko lažje.
Protoss pa je verjetno še najlažja rasa v vseh pogledih.

Igra ti ponuja dve nastavitvi hotkeyev, Standard in Grid. Na Grid se je nekoliko lažje privadit, vendar zna biti kasneje nekoliko "štorast". Če še nisi začel uporabljat hotkeyev ti priporočam, da začneš z Grid in si kasneje spremeniš posamezne hotkeye, ki ti ne odgovarjajo.

Kako igrati igro ti pa ne morem na kratko razložit. :) Jaz na primer veliko gledam WCS in podobne turnirje ter potem poskušam približno posnemat kar počnejo igralci. Če me zanimajo podrobnosti pa povlečem še kak replay.

Predlagam ti, da si pogledaš kakšno epizodo od Day[9] ali HuskyStarcraft. Oba imata tudi epizode namenjene začetnikom. In pa seveda največji SC2 portal teamliquid.net.

Ni na liniji Myers75

• Baneling
  • Sporočila: 47
    • Poglej profil
« Odgovori #2 dne: Julij 31, 2014, 08:16:47 »
Lahko podam par izkušenj kako sem sam začel. Prvo kot prvo probaj čimveč igrat da se navadiš uporabljat tipke (hotkeys). Glej veliko streamov na team liquid etc. Glej replaye svojih iger, predvsem porazov in ugotavljaj kje si delal napake. Lahko vzameš če je možno kje kakšno coaching uro da ti nekdo bolj izkušen pove o čem se gre vse skupaj. Sam sem začel kot Terran in malo za foro enkrat probal igrati kot Zerg in sem tam tudi ostal. Zerg mi je še najbolj lahka rasa od vseh (meni osebno). Pomembno je tudi da naštudiraš otvoritve ki so zelo pomembne za dober vstop v igro. Tukaj imaš najboljši Zerg guide za malo študija.

http://www.teamliquid.net/forum/sc2-strategy/428262-a-second-overview-of-hots-zerg

Torej tako sem se sam osebno učil igre. Škoda da sem pred kratkim kupil PS4 in je SC2 bolj v drugem planu :) Najbolj pomembno pa je seveda da greš na ladder in igraš tekme.

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
  • Sporočila: 722
    • Poglej profil
« Odgovori #3 dne: Julij 31, 2014, 12:37:29 »
Nikakor se mi ne zdi Protoss najlažja rasa. Daleč najmočnejše enote v igro so Terran bio units. In za produkcijo le teh potrebuješ samo barake. 

Za začet igrat je sigurno najlažji Terran.

Če rabiš napotke in kakšen "Coaching" me kontaktiraj na PM, da ti dam podatke za Mumble server pa se nam lahko tam pridružiš pa mal poklepetamo.

Je pa zelo veliko presenečenje, da SC2 počasi dobiva tudi nove igralce.

Ni na liniji rApox

• Zergling
    • Poglej profil
« Odgovori #4 dne: Julij 31, 2014, 13:08:34 »
Hvala vsem za odgovore ;)

Me pa še nekaj zanima.
Je pametno takoj začeti z "ranked" igrami ali je bolje da se prvo res naučim ene rase in potem začnem?

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
    • Poglej profil
« Odgovori #5 dne: Julij 31, 2014, 13:12:24 »
Go ranked. Čimprej se naučiš brzdat jezo boljše :D

Ni na liniji rApox

• Zergling
    • Poglej profil
« Odgovori #6 dne: Julij 31, 2014, 14:10:23 »
Kaj pa če igram proti AI...kakšne so realne kvalitete teh? Če igram proti Hard recimo...kako visoko je to na ranked?

Ni na liniji FaetonBear

• Corruptor
    • Poglej profil
« Odgovori #7 dne: Julij 31, 2014, 14:14:06 »
Dvomim, da se da to sploh primerjat.

V AI nimaš nobenih odstopanj aka. vedno je isto. Oz. Če nastaviš nek style.

Ni na liniji rApox

• Zergling
    • Poglej profil
« Odgovori #8 dne: Julij 31, 2014, 16:32:50 »
Hvala za tisto povezavo prej, mi bo v pomoč ;)

Obstaja kakšna podobna razlaga za Terrane? Iščem pa ne najdem :)

Ni na liniji LeeTaeEun

• Infestor
  • Sporočila: 167
    • Poglej profil
« Odgovori #9 dne: Julij 31, 2014, 17:26:53 »
Prvo vprašanje, ki si ga moraš zastaviti je kaj bi rad s to igro dosegel? Če je cilj prit v masters, gm... potem je najlažje in najhitreje s coachingom. Se pa tu izgubi nek čar igre, ki ga nažalost blizzard ne podpira prav dobro in sicer druženje, skupni napredek...
Definitivno pa pri napredovanju igra ključno vlogo gledanje streamov, replayjev, turnirjev, ... Poudarek na naučenih buildih in reakcijah na stvari, ki jih dela nasprotnik.
Če pa bi rad užival in to čim dalj potem pa potrebuješ soigralca na približno istem nivoju in z njim skupaj igrata in se zabavata, odkrivata nove stvari, ideje, teorije... To je veliko bolj zabavno kot ladder all day long kjer se boš vedno znova naučil kako si slab :) Je pa to seveda priporočljivo za pridobitev pravilnih idej za reakcije na variacije, ki se zgodijo v igri. 
Seveda, če nisi čisto čez les... s časom napreduješ precej visoko.
Glede ras... vsaka ima svoje posebnosti. Predlagam, da poizkusiš vse tri... odigraj vsaj 5 iger in se nato odloči katera ti najbolj ustreza.
Zerg sam po sebi ni pretirano težka rasa sploh če si bolj intuitiven tip človeka in ti ne odgovarjajo na pamet naučeni buildi seveda se v določeni meri to zahteva.... terran in protoss imata tega več. Boš pa moral tehniko ''razbijanja po tipkovnici'' izpilit pri vsaki rasi. Rahel nasvet glede igre... stvari, ki tebi ne ležijo najbolje pri določeni rasi pogosto delajo probleme tudi drugim igralcem kar lahko z drugo raso izrabiš v svojo korist.... zato znanje vseh 3 ne škodi!
Najtežji AI bi verjetno lahko premagal z znanjem že v silver-gold ligah.... So pa to večinoma naučene reakcije, ki ne pripomorejo kaj dosti k znanju v igri proti ljudem. Lahko pa seveda z njimi eksperimentiraš...

Veliko sreče!
Taeja, Life & HerO!

Ni na liniji rApox

• Zergling
    • Poglej profil
« Odgovori #10 dne: Avgust 01, 2014, 16:54:27 »
Gledam malo WCS Europe pa kar naprej govorijo Micro pa Macro nekaj :)
Verjetno gre za kakšne taktike igranja predvidevam...kdaj bi se naj uporabljalo katero?

In še nekaj: kako je pri enotah za Terrane? Katere je pametno delat da bom lahko hitro napadel in uničil nasprotnika brez da bi mi on uničil vso vojsko, a kljub temu da bi bilo dobro da če me on napade da preživim brez težav?

Hvala za odgovor ;)

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
    • Poglej profil
« Odgovori #11 dne: Avgust 01, 2014, 17:54:10 »
Glede micro in macro sem že nekaj napisal v mojem prejšnjem postu.

Micro je veščina upravljanja enot. Kdor ima dober micro bo z malo enot znal narediti veliko. Nekaj primerov:

Macro je pa v bistvu samo druga beseda za ekonomijo. Kdor ima dober macro ima dobro ekonomijo in veliko enot.

Ni na liniji skoflek

• Mutalisk
  • Sporočila: 336
    • Poglej profil
« Odgovori #12 dne: Avgust 03, 2014, 13:45:25 »
In še nekaj: kako je pri enotah za Terrane? Katere je pametno delat da bom lahko hitro napadel in uničil nasprotnika brez da bi mi on uničil vso vojsko, a kljub temu da bi bilo dobro da če me on napade da preživim brez težav?

Se pravi rad bi hitro zmagal in hkrati ne zgubil? Dobrodošel v 1 base all in sekciji, kot terran ti svetujem 5/6 barak, ne rabiš sploh gasa in sam rally marince v nasprotnikovo bazo, lahko tudi kakšen 3rax stim push ali pa 111 kot pravimo ko postaviš barako, factory in stargate in samo iz njih delaš marince tanke in banshee/raven/vikinge in napadeš ko dobiš ene 3/4 tanke to bi moglo bit okrog 9. minute. So pa tu še razni proxy buildi (gradiš production facilities na mapi, bližje nasprotniku) kot npr. 11/11 proxy rax, 8/8 proxy reaper, proxy thor, proxy widow mine. 

Ni na liniji rApox

• Zergling
    • Poglej profil
« Odgovori #13 dne: Avgust 09, 2014, 13:27:23 »
Zdaj sem se malo vpeljal notri, ampak še kar imam veliko težav.

Ena od njih je naprimer ta, da mi ne uspe premagat Protossa. Naredim si hitro marince, ampak ko pridem do njegove baze, ima že postavljene cannone in ne morem prit mimo. Če probam defendat do lategame-a, me pa "razbije" z Tempesti in Colossusi.

Če bi si kdo vzel nekaj časa in mi v igri svetoval malo, bi mu bil zelo hvaležen.

Ime: rApox#2762

Ni na liniji JJ

• Administrator
  • Viper
    • Poglej profil
« Odgovori #14 dne: Avgust 09, 2014, 14:11:14 »
Nisi edini Terran, ki ima težave s Protossi.  :)

Lategame Protossa je zelo težko direktno premagat.  Najboljša rešitev je da do lategama sploh ne pride. Z Medivaci dropaj Widowmine ali Helione in mu v pobij čim več delavcev. To je tudi dobra rešitev proti cannonom: enostavno greš mimo njih z Medivaci.  :)